Regióny Bratislava Top

Polícia zverejnila informácie o úmrtí druhého dievčaťa: Všetko je inak!

Zdroj: FB / Polícia SR - Bratislavský kraj

BRATISLAVA – Presné informácie o tom, čo sa na železnici pri Devínskej Novej Vsi stalo známe neboli.  Desivé detaily  nehody vyplávali na svetlo sveta až dvadsaťštyri hodín po obrovskej tragédii. Posledné sekundy života dvoch dievčat pred zrážkou s vlakom opísali policajti. Vlastnú informáciu o úmrtí druhého dievčaťa policajti neskôr dementovali. 

 

Všetko sa to stalo ešte v utorok krátko popoludní. “Podľa doterajších informácií rušňovodič spozoroval pred železničnou stanicou v oblúku dve osoby ženského pohlavia, ktoré sa nachádzali v priechodovom priereze. Okamžite použil zvukové výstražné znamenie ako aj rýchlo činné brzdenie,” napísali bratislavskí policajti. Ako však dodali, rušňovodičovi sa už tragédii s mladými dievčatami nepodarilo zabrániť. Bilancia bola hrozivá – jedno z dievčat na mieste zomrelo a druhé vo vážnom stave a s ťažkými zraneniami previezli do nemocnice. Polícia dnes krátko popoludní na sociálnej sieti informovala, že “druhá osoba rozsiahlym zraneniam dnes podľahla”. 

Tieto informácie však približne hodinu po zverejnení bratislavská polícia na sociálnej sieti upravila. Hovorkyňa bratislavskej polície Veronika Martiniaková pre Zoznam.sk potvrdila, že zverejnené informácie sa nezakladali na pravde, a že išlo z ich strany o mylnú informáciu. 

Na sociálnej sieti sú vidieť úpravy v príspevku. V pôvodnej správe bratislavskí policajti tvrdili, že druhé dievča zomrelo, následne informáciu z príspevku vymazali. Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj

Po nehode rušňovodič podstúpil dychovú skúšku na prítomnosť alkoholu, ktorá ale bola negatívna. “Ďalšie okolnosti prípadu sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania. Poverený príslušník Odboru železničnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia,” uzavreli policajti.