Regióny Bratislava Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomreli dve ZNÁME ženy zo šoubiznisu: Jednu preslávilo REPETE a druhú seriál SUSEDIA

Ilustračné foto. ZDROJ: archív zoznam.sk, FB

BRATISLAVA – Slovenská umelecká scéna smúti. V jeden deň nás navždy opustili dve ikonické ženy zo slovenského showbiznisu. Devätnásteho januára odišla do hereckého neba Aurélia Szentpétery, známa zo seriálu Susedia a speváčka Terézia Pekáriková, ktorá sa objavovala v obľúbenej hudobnej šou Repete. 

 

Slovensko prežíva obrovský smútok. V priebehu jedného dňa navždy odišli dve známe ženy zo slovenského umeleckého sveta. Herečka Aurélia Szentpétery sa do pamäti divákov vryla ako ikonická postava aňuci zo seriálu Susedia. Zomrela vo veku 89 rokov. O jej smrti informoval portál ujszó.com. Aranka stvárnila mamu Ildikó, ktorá trpí Alzheimerom. Jej hereckí kolegovia sa z jej odchodu nevedia spamätať.

„Pred chvíľou som sa dozvedel, že dnes nás opustila aňuci zo Susedov – Aurélia Szenpétéryová v úctyhodnom veku 89 rokov. Pamätám sa, ako veľa sme sa na pľaci nasmiali, keď jej nešiel povedať nejaký slovenský výraz. Aňuci, odpočívajte v pokoji,” napísal Peter Marcin na sociálnej sieti.

Za herečkou smúti aj herec Viktor Horján. “Dnes odišla jedna legenda  SZETPÉTERY ARI … súčasť mojej rodiny, moja bútľavá vŕba a herečka so všetkým, čo k tomuto povolaniu-poslaniu patrí … človek, ktorý bol desaťročia súčasťou môjho života a života celej našej rodiny … ochotná, láskavá, tvrdohlavá, svojská, ale vždy s noblesou vystupujúca Herečka,” napísal so smútkom.

Aurélia Szentpéteryová. ZDROJ: Fb / Peter Marcin

S herečkou mal veľmi blízky vzťah. “Už mi nikdy nezdvihne telefón aj o polnoci, aj o 6 ráno, už sa ma nikdy neopýta: “Nevieš ako sa má tvoja mama? … Neviem sa jej dovolať a tak som zavolala tebe …”  už nikdy nebudem počuť tým jej svojským hlasom, v ktorom vždy akoby bola nadsázka: “ Ja nepoznám pracovitejšieho herca ako ty Viktor … “  už nikdy jej nebudem môcť povedať o tom aká bola premiéra a nebudem sa môcť opýtať na jej názor na to ako som hral … už nikdy nebude sedieť u nás v kuchyni a už nikdy nebudeme spolu obedovať jedlo mojej drahej mamy, ktoré mala tak veľmi rada aj ona a už nikdy ju neuvidím … ako sa rúžuje a ako je v každej situácii za dámu a Herečku … už nikdy,” napísal na Facebooku.

Aurélia Szentpétery bola dlhoročnou členkou Jókaiho divadla v Komárne. V jej hereckom repertoári prevládali úlohy veselých, často márnomyseľných postáv so zdravými ženskými pudmi.

Ďalšou osobnosťou, ktorá nás v rovnaký deň opustila, je speváčka Terézia Pekáriková, ktorá bola známa aj z obľúbenej hudobnej šou Repete. O jej odchode informovala jej dcéra Nathalie Boszhard.

Terézia Pekáriková. ZDROJ: fb/ Bari Zajačková

„Dnes v dopoludňajších hodinách odišla do umeleckého neba slovenská speváčka Terézia Pekáriková. Speváčka bola vo svete známa ako umelecká sklárka Art Glass Designer. Na Slovensku si ju televízni diváci obľúbili vďaka známemu šlágru “Už sme prišli do rečí”, jednej z najkrajších piesní relácie Re-Pe-Te. Dnes v obedňajších hodinách mi to oznámila jej dcérka Nathalie Boszhard,“ píše na facebooku známa jej dcéry, Bari Zajačková.