ŠOKUJÚCA INFORMÁCIA Finále Slovenského pohára vo futbale v Bratislave zrejme nebude. Policajti ho chcú zakázať

BRATISLAVA – Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave sa obrátilo na mestskú časť Bratislava-Nové Mesto so žiadosťou o zakázanie finále Slovnaft Cupu, ktoré sa má medzi ŠK Slovan a FC Spartak Trnava uskutočniť v nedeľu 8. mája na Národnom futbalovom štadióne. 

 

Konanie stretnutia na Tehelnom poli schválili členovia výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu, ktorý je organizátor finále. „V súvislosti s týmto futbalovým zápasom sa na mestskú časť Bratislava-Nové Mesto dnes obrátilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave so žiadosťou o zakázanie tohto športového podujatia, pričom poukázalo na viaceré bezpečnostné riziká a dokonca na možné ohrozenie života a zdravia. Za rizikové označil toto podujatie podľa polície aj samotný organizátor. Vzhľadom na to, že ide o novú vec, musia sa ňou kolegovia najskôr oboznámiť a následne sa rozhodne o ďalšom postupe,“ uviedla mestská časť.

 

Podľa utajených informácií z komunikácie medzi dvoma súperiacimi klubmi bolo zrejmé, že krvavú bitku plánovali už dopredu. ZDROJ: fb ŠK Slovan Bratislava

Polícia požiadala o zakázanie finále Slovenského pohára na Tehelnom. ZDROJ: TASR – Lukáš Grinaj

Na pohárové derby sa predávali vstupenky pre fanúšikov Slovana aj Spartaka. Zákaz pre rivalov, ktorý znemožňuje priaznivcom oboch klubov navštevovať do konca sezóny štadión súpera, sa na duel nevzťahuje. V októbrovom stretnutí Fortuna ligy prišlo na trnavskom Štadióne Antona Malatinského k výtržnostiam. Zápas nedohrali a skontumovali ho v prospech hostí. Súboj Slovan – Trnava je vo Fortuna ligy na programe aj v nedeľu 1. mája, no len za účasti domácich fanúšikov.

Viac o téme: bitky, chuligáni, fanúšikovia, futbal, polícia, Slovan, Slovenský futbalový zväz, Slovenský pohár, Tehelné pole, Trnava, ultras

Súvisiace články