Regióny Bratislava Trenčín Top

ŠOKUJÚCE DETAILY spoza MREŽÍ! Takto vyzeralo OSOBNÉ PEKLO Moniky Jankovskej

TRENČÍN/BRATISLAVA – Skončilo jej peklo na zemi? Kvantá liekov, nepokoj, pokus o samovraždu, psychiatria, najmä však neustály neovládateľný strach a nočné mory. Taký bol život bývalej štátnej tajomníčky Ministerstva spravodlivosti SR Moniky Jankovskej, spájanej s Threemou, ale aj s ďalšími kauzami, počas jej života za múrmi väznice. Je však pre svoj psychický stav vôbec spôsobilá podstúpiť výsluchy či pojednávania? Dokument, ktorý získal zoznam.sk je plný detailov, ktoré sú viac ako šokujúce!

 

“Zrazu jej začalo prudko biť srdce, videla farebné obrazce, každým okom inak, napínalo ju na zvracanie. Uvoľnili sa jej zvierače, bola pomočená a pošpinená. Doplazila sa do kúpeľne, kde sa dovracala a ostala ležať na zemi,”

 

Všetko začalo akciou Búrka v auguste 2019 a odvtedy sa jej zdravotný, najmä psychický stav zrútil. Vtedy jej vzali mobil a ona rezignovala na svoju funkciu štátnej tajomníčky. “Prestala chodiť von, triasla sa, až jej syn usúdil, že musí ísť k psychiatrovi,” píše sa v posudku. Ako vyzeral krutý očistec, v ktorom sa bývalá sudkyňa a štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti ocitla? Moniku Jankovskú v marci 2020 zadržali a zavreli do väznice. Tam s prestávkami, kedy bola hospitalizovaná na psychiatrii, bola až do mája 2021. Okrem zdravotných komplikácií mala najmä psychické problémy, ktoré ju dohnali až k pokusu o samovraždu! Bola zlomená, na dne, neustále cítila napätie, úzkosť, strach, depresie, mala poruchy spánku.

Janskovská sa po prepustení na slobodu a opätovnom zadržaní psychicky zrútila. Zdroj: Zoznam.sk / Maarty

Budili ju každú hodinu!

Podľa našich informácií musela byť celý deň a aj spať v prešiváku, taká tam bola zima. Nemala ani teplú vodu! Najhoršie však iba prišlo! “Budili ju v noci v hodinových intervaloch, svietila tam neónka,” opisuje znalkyňa jeden z dôvodov pretrvávajúcich psychických problémov Jankovskej. Po 3-4 týždňoch ju previezli na inú celu s teplou vodou, bolo to lepšie. Potom však znova prišiel problém a ona začala uvažovať o tom, ako skončiť svoj život. “Dostala dve igelitky, aby si mohla ísť nakúpiť nejaké potraviny. Keď sa vrátila na celu, obe igelitky si natiahla na hlavu!” opisuje podrobnosti. To sa jej však nepodarilo, tašky sa roztrhli. Jej zúfalstvo však bolo natoľko silné, že samovraždu videla ako jediné východisko. Začala zbierať lieky, ktoré jej predpísala psychiatrička za dve minúty, čo ju videla. Postupne ich nazbierala asi 50. Medzitým ju volali na výsluch a pritom sa jej vyhrážali, že jej zavrú deti! Využila noc, kedy tam nebola lekárka a všetky lieky Trittico prehltla. To sa stalo 29.januára tohto roka.

Pomočená a pošpinená

“Zrazu jej začalo prudko biť srdce, videla farebné obrazce, každým okom inak, napínalo ju na zvracanie. Uvoľnili sa jej zvierače, bola pomočená a pošpinená. Doplazila sa do kúpeľne, kde sa dovracala a ostala ležať na zemi,” opisuje v posudku šokujúce detaily. Vtedy Monika Jankovská pochopila, že sa jej pokus o samovraždu nepodaril. Našli ju podvečer, lekárka ju umyla, prezliekla a aj pobalila do nemocnica v Banskej Bystrici, odkiaľ ju previezli do väzenskej nemocnice v Trenčíne, kde bola až do 16. marca, kedy ju prepustili na slobodu.

Moniku Jankovskú po prepustení na slobodu opätovne zadržali.
Zdroj: Zoznam.sk / Maarty

Pár minút na slobode

Vtedy sa však zosypala úplne. Hneď ako vyšla z nemocnice ju obklopili kukláči a zatkli ju, mala ísť do Nitry na výsluch a do cely policajného zaistenia, tentoraz kvôli kauze Fatima. Monika vtedy prvýkrát počula svojho advokáta kričať! Nevedela dýchať, hovoriť, museli ju opäť hospitalizovať, primár ju hospitalizoval na psychiatrii. “Neskôr ju preložili na normálnu izbu s 8 ženami, prevažne alkoholičky. Správali sa k nej slušne,” uvádzajú sa v posudku slová samotnej psychicky zničenej Moniky Jankovskej. Z väzenskej nemocnice ju prepustili 26. mája tohto roku s náramkom na nohe. Každé dva týždne sa odvtedy hlási u mediačnej a probačnej úradníčky.

Monika Jankovská so svojím advokátom po prepustení.
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Prečo bola väznená

Jankovská je stíhaná aj v súvislosti s kauzou zmeniek televízie Markíza, a to za zločin prijímania úplatku a zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa spáchaného formou účastníctva v štádiu pokusu s trestnou sadzbou 10 až 20 rokov. Dôvody na väzbu v kauze Fatima pominuli, preto ju dozorujúci prokurátor prepustil na slobodu. Monika Jankovská  ale naďalej nosí monitorovací náramok, a to pre kauzu Búrka.

Monika Jankovská. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček