Regióny Bratislava Top

DESIVÉ VIDEO z Bratislavy: Záchranárska akcia skončila pádom z 11. poschodia

Zdroj: Tip čitateľa

BRATISLAVA – Svedkami tragickej udalosti sa včera stali obyvatelia Ševčenkovej ulici v Bratislave. Z videa, ktoré nám do redakcie zaslal čitateľ, je vidieť pád človeka z okna, ku ktorému sa spustil muž na lane. Ako neskôr vyplynulo z vysvetlenia hasičov, išlo o záchrannú akciu s nešťastným koncom.

 

Na záberoch je vidieť muža, ktorý istený zlieza dole smerom od strechy bytového domu. Pár metrov pod strechou je v rovnakom čase na videu možné vidieť osobu, ktorá sedí v okne s nohami smerujúcimi von z neho. Vo chvíli, keď sa muž na lane dostane nohami na úroveň okna, príde ku kontaktu medzi ním a sediacim človekom. Ten následne stratí rovnováhu a vypadne von.

Upozorňujeme, že zábery nie sú vhodné pre citlivé povahy a maloletých.

 

 

Vysvetlenie smutných udalostí dali hasiči. Ako vysvitlo, včera krátko po pol siedmej večer boli vyslaní na Ševčenkovu ulicu do bratislavskej Petržalky. “Po príchode na miesto bolo zistené, že na 11. poschodí sedí osoba na okennej parapete. Vzhľadom na okolitý terén nebolo možné na mieste rozložiť výškovú techniku. Do bytu nebolo možné vstúpiť prostredníctvom prelomenia bezpečnostných dverí z obáv o možné skratové konanie osoby,” uviedla Katarína Križanová z prezídium Hasičského a záchranného zboru.

Veliteľ zásahu preto vyhodnotil situáciu a rozhodol sa osobu zachrániť pomocou záchranárskeho postupu s využitím prostriedkov lezeckej techniky aj vzhľadom na to, že hrozilo nebezpečenstvo z omeškania. “Na streche bolo vytvorené kotviace stanovisko a pomocou zlaňovacieho systému sa hasič pokúsil osobu zachrániť, s cieľom dostať ju do bezpečia bytu. Záchranná akcia bohužiaľ nebola úspešná a osoba po páde z 11 poschodia zraneniam na mieste podľahla,” dodala Križanová.

Hovorkyňa záchranárov Alena Krčová potvrdila, že v nedeľu podvečer mali na tiesňovej linke 155 nahlásený pád z budovy. “Na miesto sme okamžite vyslali záchranárov, žiaľ žene už nedokázali pomôcť, lekár musel konštatovať smrť,” uviedla.

 

V prípade už vyšetrovateľ okresného riaditeľstva policajného zboru Bratislava V začal dňa 2. 5. 2021 trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. „V súčasnosti sú v danej veci vykonávané procesné úkony s cieľom jej náležitého objasnenia. Z uvedeného dôvodu nie je možné poskytnúť detailnejšie informácie,“ uviedla pre Zoznam.sk bratislavská krajská hovorkyňa Veronika Martiniaková.

“HaZZ vyjadruje úprimnú ľútosť nad udalosťou, pri ktorej nebolo možné osobu zachrániť, pričom boli nasadené všetky dostupné sily a prostriedky zboru. Zasahujúci hasiči postupovali v súlade so všetkými predpismi, v maximálnej snahe zachrániť život osoby,” uviedla k smutnej záležitosti Križanová.