Regióny Bratislava Kultúra Top

Televízna svokra Gizka prekvapuje. Dala sa na mládežnícke výtržníctvo, nevyhla sa ani striptízovému klubu

Zdroj: David Key

BRATISLAVA – Doba koronavírusová priniesla do domácností aj trocha zábavy. Postaral sa o ňu spevák David Key. Pre fanúšikov nahral skladbu s videoklipom. Piesni dodal šmrnc v podobe známej televíznej svokry Gizky Oňovej. Tá je zo spolupráce nadšená a nechýba ani jej legendárny výrok – Idem, riešim!

 

Speváčka Gizka Oňová sa naozaj nezdá. Z novej skladby IDEM RIEŠIM je nadšená. ,,To bude hit, to bude hit.‘‘ Jej slová už počas nakrúcania hovorili za všetko. Spevák David Key sa tak postaral o návrat slávnej televíznej svokry a jej nezabudnuteľného výroku.

Bláznia za mnou

David Key chcel svoju skladbu nejako ozvláštniť. Nápad zapojiť Gizku Oňovú prišiel úplne nečakane. „Zakomponovať do skladby Gizku a jej Idem, Riešim, ma napadlo, keď raz v noci v televízii reprízovali Svokru. Prišlo mi to ako super fór.‘‘ Dodal, že jej napísal na Facebooku a hneď ráno si od nej našiel odpoveď.

Gizka Oňová neváhala. Podľa nej majú veľa spoločných fanúšikov a reakcia tak bola jasná. ,,Čo by som nešla. Neviem si to veľmi vysvetliť, ale mladí ľudia sa za mnou bláznia, tak som sa nechala nahovoriť aj na takéto mládežnícke výtržníctvo.‘‘ Prekvapené boli aj jej vnúčatá. ,,Moje vnúčatá od 16 do 23 rokov Davida vážne sledujú, takže, keď som povedala, že s ním budem mať pesničku, neveriacky sa ma pýtali: Babka, je to pravda? Naozaj ťa zavolal?“

Nestarnúca hviezda si spoluprácu s Davidom Key pochvaľovala. ,,David si to zaslúži. Je to cieľavedomý mladý človek a takých vždy rada podporím,“ dodala.

 

Gizka Oňová spoluprácu hneď prijala. Zdroj: IT / David Key

Do voza aj do koča

Z Gizky bol prekvapený samotný spevák. „Zistil som, že Gizka je psychicky mladšia ako mnoho mojich rovesníkov.‘‘ Vo videoklipe totiž môžete vidieť zábery speváčky v striptízovom klube s trendy oblečením a výrazným líčením.

Nechýbalo ani brázdenie bratislavských ulíc na luxusnom aute. ,,Ona je príkladom, že odviazať sa dá aj v jej veku. Všetci mladí ju milujú, no len ja ju mám vo svojej pesničke,“ pochválil sa David Key.

 

Zdroj: David Key

Bez Gizky

Skladba mala byť ale úplne iná, dokonca bez Gizky Oňovej. David Key plánoval pieseň spoločne naspievať so spevákom Adexom. Ten sa podieľal na jej produkcii. Koronavírus ale zabrzdil úplne všetko. „Povedali sme si, že keď na ňu nemôžeme mať spoločný videoklip, nahráme ju každý zvlášť,‘‘ vysvetlil David.

Medzitým nahrával iné piesne. Jeden moment ale všetko zmenil. ,,Do Idem Riešim som sa pustil až po tom, keď som si všimol, že Adexe má na našej pesničke už takmer jedenásť miliónov videní,“ prezradil spevák.

 

Skladba mala byť pôvodne bez Gizky. Zdroj: pixabay.com

Pestrá paleta

Reakcie na videoklip sú rôznorodé. Ľudská nenávisť sa vie niekedy prejaviť aj v komentároch. Objavili sa totiž nielen pozitívne, ale aj tie negatívne. ,,Týmto videoklipom sa kultúra prepadla na úplné dno,” napísala používateľka Lenka. ,,Cítim sa trápne už len za to, že to pozerám. To je des a hrôza toto,” dodal zase Fijo.

Mnohé boli vulgárne a za hranicou. ,,Keby bola rakovina video, tak by vyzerala nejako takto,” uviedol Miroslav.

Videoklip si môžete pozrieť TU.

Mohlo by vás zaujímať: