Regióny Bratislava Banská Bystrica Košice Nitra Prešov Trenčín Trnava Top

Tieto okresy “MAJÚ ŽOLÍKA”: Veľké zatváranie ich nečaká! Aký je dôvod?

Tieto okresy majú žolíky
Tieto okresy majú žolíky. Zdroj: koronagov.sk, TASR/AP/Markus Schreiber)

BRATISLAVA – Pandémia koronavírusu nás poriadne zasiahla aj v tretej vlne a mnohé okresy sa sfarbujú na čiernu. Opätovne tak dochádza k zatváraniu viacerých podnikov. Najmä reštaurácií a fitness centier. Niektoré okresy však vyberajú “žolíky” a veľké zatváranie ich nečaká.

 

Situácia na Slovensku sa začína zhoršovať a čoraz viac okresov sa nachádza v čiernej farbe. Najväčšie obmedzenie tak čaká reštaurácie, ktoré už počas prvých dvoch vĺn pandémie boli najzasiahnutejším odvetvím. Tentokrát musia opäť zatvoriť svoje prevádzky a fungovať len cez výdaj cez okienko. Obmedzenia však zasiahli aj fitness centrá, ktoré museli v čiernych okresoch úplne zavrieť svoje prevádzky.

Niektoré mestá sa však najprísnejším opatreniam úspešne vyhnú a to… “Vďaka zaočkovanosti nad 65% druhou dávkou medzi obyvateľmi nad 50 rokov, získajú okresy žolíka a môžu sa presunúť do lepšej farby,” informoval o tom Predseda vlády Slovenskej republiky Eduard Heger na sociálnej sieti.

Na Slovensku je ich aktuálne 14 a počty sa môžu neustále zvyšovať. Včera medzi ne pribudol Sabinov, ktorý si tak pomohol a vďaka tomu môžu reštaurácie čoskoro znovu otvoriť. Podarilo sa mu totižto vyhnúť čiernej farbe. Od pondelka tak bude v bordovej farbe.

Tieto okresy majú žolíky
Tieto okresy majú žolíky. Zdroj: koronagov.sk

“Pred niekoľkými dňami chýbalo Sabinovčanom približne 200 zaočkovaných obyvateľov nad 50 rokov na preradenie do lepšej farby, rozhodli sa teda do obcí vyslať mobilné tímy a cez rozhlasy pozývali ľudí na očkovanie,” informoval premiér. Žolíka však majú aj ďalšie okresy.