Regióny Bratislava Top

Agresívni UKRAJINCI šokovali! Krik, päste a ROZBITÉ auto: Napadnutý muž sa nestačil čudovať

Polícia obvinila piatich Ukrajincov, v Bratislave mali poškodiť auto s vodičom. ZDROJ: fb Polícia SR

BRATISLAVA – Policajti obvinili piatich Ukrajincov, ktorí mali v utorok (31. 1.) popoludní na ulici Staré grunty v bratislavskej Karlovej Vsi poškodiť osobný automobil, v ktorom sedel vodič. Informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková.

 

Podľa doterajších informácií páchatelia dňa 31.01.2023 vylákali poškodeného na stretnutie tak, že predstierali s vopred vymyslenou zámienkou stretnutie s výsledkom výhody. Po príchode na miesto okolo 13:45 h na ulici Staré Grunty pred prevádzkou rýchleho občerstvenia spoločne bránili poškodenému vyjsť s motorovým vozidlom zn. Mini Cooper z radu stojacich vozidiel, kričali naňho, aby vystúpil a pokúšali sa otvoriť jeho uzamknuté dvere. “Poškodenému sa po chvíli podarilo vycúvať z radu vozidiel na cestu a vtedy ho jeden z páchateľov zablokoval motorovým vozidlom zn. Audi. V tom momente sa páchatelia zhlukli okolo vozidla poškodeného a viacerými údermi zovretej päste, kopmi nôh a údermi kovovej tyče spôsobili rozbitie zadného okna a iné poškodenia. Následne na to jeden z páchateľov vybral zo svojho vozidla oceľovú tyč, s ktorou udrel do dverí vodiča – poškodeného, následkom čoho sa rozbilo okno a črepiny poškodenému spôsobili drobné povrchové rezné zranenia,” informuje polícia.
S obavou o svoj život poškodený rýchlo vystúpil z auta a odišiel do najbližšieho obchodu, kde sa chcel pred útočníkmi ukryť. “Privolanou hliadkou boli páchatelia zadržaní, obmedzení na osobnej slobode a eskortovaní na príslušné policajné oddelenie za účelom vykonania ďalších potrebných úkonov a dodatočne umiestnení v cele policajného zaistenia. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí 19 – ročnému Dmytrovi K., 18 – ročnému Mykhailovi S., 20 – ročnému Yaroslavovi K., 18 – ročnému Stanislavovi L. a 19 – ročnému Zoltanovi K. trest odňatia slobody až na 3 roky,” dodáva polícia.