Regióny Bratislava

Toto je HRDINA, ktorý vyplašil násilníka a ratoval dorezanú ženu v Lamači

Peter vyplašil útočníka a podal napadnutej žene prvú pomoc. Polícia jeho statočnosť ocenila. Zdroj: FB-Polícia SR/Bratislavský kraj

BRATISLAVA – Svojou reakciou zachránil život. Obeti poskytol prvú pomoc, zavolal zdravotníkov a kontaktoval políciu. Reč je o Petrovi z Bratislavy, ktorému dnes prvý viceprezident Policajného zboru Branko Kišš za jeho statočnosť poďakoval.

V sobotu ráno v bratislavskej mestskej časti Lamač prechádzal Peter autom okolo miesta, kde práve útočník napadol nožom 76-ročnú ženu. S vozidlom zastavil, začal na útočníka trúbiť, no ten sa dal na útek, až keď na neho začal Peter kričať. Keď videl poranenia ženy, rozbalil autolekárničku a poskytol jej prvú pomoc. Privolal záchranku a kontaktoval políciu.

Polícia násilníka chytila po útoku na tri ženy na poli pri Svätom Juri. Zdroj: FB-Polícia SR/Bratislavský kraj

Násilník mal na jednej z ulíc v bratislavskej mestskej časti Lamač napadnúť nožom ženu a spôsobiť jej viaceré rezné poranenia. Taktiež jej mal ukradnúť kabelku spolu s osobnými vecami. Následne ušiel do lesa, kde podľa policajtov spozoroval dve ženy a začal ich nožom ohrozovať. Získal od nich kabelky a peňaženky. Po lúpeži opäť unikol do lesa na neznáme miesto. Polícii sa podarilo muža zadržať včera krátko po 11.30 h na poli medzi obcami Svätý Jur, Malý Raj a Slovenský Grob. Umiestnili ho na psychiatrii. „Muž podozrivý zo spáchania uvedených skutkov je obmedzený na osobnej slobode a po vykonaní potrebných procesných úkonov bol umiestnený na psychiatrickej klinike,“ povedala  Jana Šimunková z krajskej polície v Bratislave. Žena, ktorú útočník dorezal, sa musela podrobiť dvom operáciám.