Regióny Bratislava

Trolejbusy by mohli v Bratislave jazdiť rýchlejšie

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Dopravný podnik Bratislava plánuje v niekoľkých častiach Bratislavy prebudovať trolejové vedenie. Súčasťou zmien majú byť aj nové elektricky riadené výhybky. Uviedli to na sociálnej sieti s tým, že projekt má byť financovaný z eurofondov a jeho výsledkom má byť rýchlejšia preprava trolejbusmi.

 

Najväčšie zmeny sa majú týkať sústavy trolejových križovatiek Miletičova – Jelačičova – Žellova, kde jazdia hlavne linky 201 a 209. Okrem iného tam má byť vybudovaný aj bezpečnostný výjazd z obratiska. „Miletičovu ulicu tiež pripravíme na premávku megatrolejbusov,“ spresnili.

Modernizáciou má prejsť aj trasa linky 210 v úseku Záhradnícka – Karadžičova. „Po dodaní nových vozidiel začneme na trasu nasadzovať nové kĺbové hybridné trolejbusy, ktoré sa tu budú počas jazdy nabíjať z trolejového vedenia a v ďalších úsekoch budú môcť jazdiť na batériu bez pripojenia na drôty,“ dodali na sociálnej sieti.

V príprave je aj modernizácia trolejového vedenia v úseku Hlavná stanica – Pražská – Kramáre – Patrónka, „po ktorej začnú premávať ďalšie dve linky, kde nahradíme autobusy trolejbusmi“.