Regióny Bratislava Top

Úbohosť! Okradli malé deti v Dúbravke a aj v Karlovej Vsi

Zdroj: Mestská časť Karlova Ves

BRATISLAVA – Deti sa konečne začiatkom týždňa tešili do škôlky, kde ich  čakalo nepríjemné prekvapenie. Cez víkend sa zlodeji vlámali do predškolského zariadenia na Damborského ulici v bratislavskej Dúbravke a ukradli pomôcky pre deti. Páchatelia vypáčili dvere, zničili nábytok a ukradli dva projektory, ktoré vytrhli zo steny. Tie mali slúžiť najmenším na interaktívne hry a vzdelávanie. Rovnaký problém riešila posledné týždne aj Karlova Ves, kde vykradli dve materské školy.

 

Všetci sa na opätovné otvorenie škôlky na Damborského ulici veľmi tešili. Ráno ich čakal šok. Zničené a rozhádzané veci, poškodené dvere a ukradnuté projektory v dvoch triedach. Túto spúšť po zlodejoch našla školníčka, ktorá ako prvá 6,30 vošla do budovy. „Okrem projektorov, ktoré slúžia pre výučbu detí, zlodeji ukradli aj teplomery. Bolo to strašné. Evidentne chceli toho ukradnúť aj viac, ale notebooky v sklade nenašli a zdá sa, že ich aj niekto vyrušil,“ povedala pre Zoznam.sk riaditeľka materskej škôlky na Damborskej ulici Ingrid Duban. Dve triedy tak museli nechať prázdne, aby polícia mohla zaistiť stopy po páchateľoch. Opäť ich museli aj dezinfikovať. Podľa riaditeľky, zlodeji škôlke spôsobili škodu okolo 4 000 eur. Páchatelia si otvorili a zamkli bez narušenia zámku.

Rovnaký prípad pred pár týždňami riešila aj Karlova Ves, kde zlodeji vykradli dve materské školy. 19. februára vykradnutú materskú škôlku Ľ. Fullu ráno našla školníčka. Toto zariadenie slúži momentálne škôlkarom rodičov z kritickej infraštruktúry a funguje každý deň. „Zlodeji odcudzili televízor, dataprojektor ku interaktívnej tabuli, bezdotykový teplomer a Wi-Fi zosilňovač, ktorý darovali škôlke rodičia,“ povedal pre Zoznam.sk hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes.

Ďalšiu materskú škôlku na Kolískovej vykradli o pár dní neskôr. Zistil to prvý marcový deň školník pri obhliadke budovy. „Tu páchatelia odcudzili tri premietacie projektory, dva bezdotykové teplomery, jednu mini hifi vežu. Okrem toho poškodili a vypáčili okno,“ doplnil hovorca Karlovej Vsi. Škodu v oboch predškolských zariadeniach vyčíslili na 3160 eur.

 

Galéria
Zdroj: Dúbravka – mestská časť Bratislavy
Zdroj: Mestská časť Karlova Ves
Zdroj: Mestská časť Karlova Ves
Zdroj: Mestská časť Karlova Ves
Zdroj: www.msdamborskeho.sk
navigate_before
navigate_next