Regióny Bratislava

UNB zrejme prepracuje návrh na plán parkoviska na Antolskej ulici

Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

BRATISLAVA – Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) zrejme prepracuje návrh plánu parkoviska pri Nemocnici sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici v Petržalke. Pre TASR to uviedla hovorkyňa UNB Eva Kliská. Potvrdila, že UNB stiahla oznámenie o zámere navrhovanej činnosti Parkovisko Nemocnica Antolská.

 

Ako priblížila, k tomuto kroku sa UNB rozhodla pristúpiť na základe nesúhlasných stanovísk k forme a rozsahu predložených dokumentov zo strany mestskej časti Petržalka a Magistrátu hlavného mesta Bratislava.

“Nesúhlas nebol mierený na samotné vybudovanie parkoviska, v tomto smere je absolútna podpora všetkých strán. S mestskou časťou sme si stanovisko mali šancu v lehote vydiskutovať, s magistrátom sa to zatiaľ nepodarilo,” komentovala Kliská s dôvetkom, že preto bolo prijaté rozhodnutie o späťvzatí.

Dodala, že UNB má v úmysle projekt opätovne podať. Stane sa tak však po tom, ako si zámer detailne prerokuje s mestskou časťou Petržalka a magistrátom.

Pôvodný plán rátal s bezplatným parkoviskom vrátane chodníkov a prístupových komunikácií, ktoré by sa rozprestieralo na ploche viac ako 6 500 štvorcových metrov. Otvoriť sa malo v tomto roku. Využívať by ho mali pacienti, návštevníci aj zamestnanci nemocnice. Vo večerných hodinách by ho mohli využívať aj obyvatelia Petržalky, ako i návštevníci jazera Draždiak.