Regióny Bratislava Top

Uniká PLYN? Bratislavou sa šíri NEZNESITEĽNÝ smrad: Doteraz nikto NEVIE, o čo ide

Ilustračná foto. ZDROJ: TASR - Dano Veselský

BRATISLAVA – Bratislavskú mestskú časť Ružinov posledné dni trápi neznesiteľný zápach, ktorý sa šíri ulicami. Mnohí sa nazdávajú, že by mohlo ísť o plyn, avšak zatiaľ danú informáciu nikto nepotvrdil. Známe nie je ani to, odkiaľ zápach uniká. Ľudia sú zúfalí.

 

Len prednedávnom sme vás informovali o silnom zápachu, ktorý sa šíri v bratislavskej mestskej časti Ružinov. “Je to hrozné. Nedá sa tu ani dýchať. Ten zápach cítim aj napriek tomu, že mám nádchu,” poznamenala pre zregionu.sk v tom čase jedna z čitateliek.

Zúfalí obyvatelia sa začali sťažovať aj starostovi bratislavskej mestskej časti Martinovi Chrenovi. Ten na svojej sociálnej sieti poznamenal, že podľa jeho informácií by malo ísť o poruchu na Vajnorskej ulici. Či však išlo o unikajúci plyn nevedeli potvrdiť. “Podľa informácií koordinačného strediska Okresného úradu zatiaľ nie je definované, či ide o únik plynu alebo inej látky. O žiadnom priamom ohrození sa nehovorí, ale odporúčanie je zavrieť okná a ak to nie je nevyhnutné, nebyť zbytočne vonku,” poznamenal starosta bratislavskej mestskej časti Ružinov Martin Chren.

Martin Chren. ZDROJ: TASR/Pavol Zachar

Nepríjemný zápach však ani na druhý deň neprestal. “Akože ten plyn na Ivanskej ceste to, sa fakt nedá dýchať…” poznamenal jeden z obyvateľov bratislavskej mestskej časti Ružinov. Podľa šéfa dobrovoľných hasičov v Ružinove sa momentálne nedá povedať, odkiaľ presne zápach pochádza a ani to, či sa jedná o plyn. “Dostali sme echo, že vraj sa hľadá plyn, ale ťažko povedať, odkiaľ to pochádza. Stále nemáme žiadnu konkrétnu informáciu. Podľa toho smradu si však nemyslím, že je to plyn, ale neviem. My máme tiež informáciu, že teda je to plyn,” poznamenal pre portál zregionu.sk.

Nepríjemný zápach však podľa neho nemusí pochádzať z Vajnorskej. Včera večer ho totiž ucítil aj pri petržalskom štadióne. “Už tam to bolo cítiť. Hovorilo sa, že v okolí Vajnorskej. Je to také divné, lebo vtedy bol aj nízky tlak. Čiže nízko boli mraky,” dodal šéf hasičov.