Regióny Bratislava

UPOZORNENIE pre rodičov: Tento mladík sa VYHRÁŽA malým DIEVČATKÁM! Na sieti im píše, že by ich zdrogoval, znásilnil aj vystrieľal

Ilustračné foto.

PEZINOK – Len 17-ročný mladík na Instragrame obťažuje dievčatá, ktoré nemajú ani 15 rokov. Vyhráža sa im znásilnením, zdrogovaním a vystrieľaním. Spomína pritom aj 6- či 10-ročné deti. Údajne má vlastniť aj strelnú zbraň.

Každý rodič dobre vie, že musí byť obozretný a kontrolovať, ako trávia deti čas na sociálnych sieťach. Iba 17-ročný Martin z Pezinka chce, podľa jeho slov, dokonca zdrogovať dievčatká a mať s nimi sex.

Upozornil na neho portál Refresher, ktorý si s ním písal aj cez falošný profil 14-ročného dievčaťa, aby si tak overil tvrdenia dievčat. Ako uvádza, Martin mladým dievčatám ponúka sex za peniaze. Dokonca mal navrhovať, aby sa k nim pridala do trojky aj kamoška, ktorá mala mať iba 12 rokov: “Som zvedavý či vydržíte celú noc. Dám vám aj povzbudzovák, aby ste boli stále nadržané,” napísal Martin.

S jedným dievčaťom si dohodol aj stretnutie, na ktoré prišiel, ale ostal rozhorčený, že je tam aj s nejakými chlapcami. Pri komunikácii s neplnoletými dievčatami používa veľa vulgarizmov a vyhráža sa im: “Zavri si pi** ku*va, lebo dôjdem tam a vystrieľam vás.” Od dievčat si má pýtať fotky a videá ich intímnych partií.

Martinovo správanie malo byť problematické už na základnej škole. Keď ho spolužiak provokoval, údajne ho polial benzínom. Problémy mal mať aj s dochádzkou a vyučovaním. O Martina sa mala zaujímať niekoľkokrát aj sociálka, ale žiadne konkrétne riešenia nemali byť podniknuté.

Ľudia sú zhrození

Komentujúci na sociálnych sieťach sú z toho zhrození. “Čím si prešiel ten chudák v detstve, že takto kruto jedná s dievčatami? Strašné,” uviedla Bianka.

Mnohí považujú takéto správanie za choré. “To normálny človek neurobí. Treba ho liečiť. Je nebezpečný ako pre spoločnosť, tak i pre neplnoleté deti,” uviedla rozčarovane Mária.