Regióny Bratislava Top

ÚTOK NA KŇAZA a zničené relikvie! Vandala spacifikovali až policajti

Zdroj: FB / Polícia SR - Bratislavský kraj

BRATISLAVA – To sa už dlho nestalo! Nielenže sa rozhodol ísť ničiť veci na posvätné miesto, ale ešte k tomu aj napadol farára. Reč je o mladíkovi, ktorý vystrájal v bratislavských Vajnoroch. Skončil tak v rukách policajtov, ktorí boli nekompromisní. Nad dôvodom jeho konania sa chytíte za hlavu. 

 

Podľa bratislavských policajtov, ktorí o prípade informujú, sa celá udalosť stala dnes skoro ráno. “Hliadka bratislavských PMJ – čkárov bola 4. júna v čase krátko pred 07:30 h vyslaná na preverenie oznámenie do mestskej časti Vajnory, kde mal neznámy muž na základe prijatého oznámenia rozbíjať katolícky kostol. Počas samotného presunu na miesto prijali službukonajúci policajti ďalšie oznámenie v zmysle ktorého, mal ten istý muž v úmysle napadnúť aj duchovného,” uvádzajú na sociálnej sieti. Po príchode na miesto činu zistili, že oznámenie sa zakladá na pravde a na mieste našli muža, ktorý vnikol do uzamknutého kostola.

Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj

Ako ďalej informovali, 43-ročný muž rozbíjal všetko, čo mu prišlo pod ruku. “Vrátene okien a taktiež mal pred kostolom poškodiť sklo, kde je osadená soška zobrazujúca Pannu Máriu. Následne mal do kostola prísť kňaz, ktorý ho vyzýval, aby upustil od takéhoto vandalstva. Muž však nereagoval, pričom sa ho mal navyše snažiť fyzický napadnúť a chcel mu zobrať okuliare. Našťastie, duchovný neutrpel žiadne zranenia,” poukázali policajti. Svojim konaním spôsobil škodu zhruba tisíc eur. Vyslaná hliadka preto neváhala a muža obmedzila na osobnej slobode, pričom ho eskortovali na policajné oddelenie. “Pri odvádzaní mal muž hliadke tvrdiť, že na mieste videl zlú nadprirodzenú bytosť a pritom neužíva žiadne omamné a psychotropné látky,” uzavreli policajti s tým, že vo veci začali trestné stíhanie.

 

Galéria
Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
navigate_before
navigate_next