Regióny Bratislava

Dnes bude poriadne HORÚCO! Chystajú sa viaceré protesty: Ľudia, TU rátajte s výraznými obmedzeniami

Polícia pripravuje bezpečnostné opatrenia v súvislosti s viacerými avizovanými verejnými zhromaždeniami v Bratislave. ZDROJ: TASR / Pavol Zachar

BRATISLAVA – Polícia pripravuje bezpečnostné opatrenia v súvislosti s viacerými avizovanými štvrtkovými (17. 11.) verejnými zhromaždeniami v Bratislave. Vodiči pre ne musia počítať s možnými obmedzeniami v doprave v širšom centre hlavného mesta. Informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

 

“Policajti budú dopravno-bezpečnostnú situáciu na území Bratislavy priebežne monitorovať a v prípade vzniku možných komplikácii ju budú usmerňovať,” priblížil Szeiff. Zároveň vyzval vodičov, pokiaľ to je možné, aby sa vyhli najmä Hodžovmu námestiu, Kamennému námestiu, Špitálskej ulici, Štúrovej ulici a Šafárikovmu námestiu v centre Bratislavy a rešpektovali pokyny polície. Polícia požiadala ľudí, ktorí sa zhromaždení plánujú zúčastniť, aby so sebou nebrali pyrotechniku, zbrane či iné predmety, ktoré by bolo možné využiť na útok. Štátna polícia bude situáciu v uliciach hlavného mesta monitorovať spoločne s mestskou políciou. “Ak by zo strany účastníkov zhromaždení došlo k narúšaniu verejného poriadku, prípadne k páchaniu protiprávnej činnosti, policajti využijú oprávnenia dané zákonom na účel obnovenia verejného poriadku,” poznamenal Szeiff.

 

Polícia pripravuje bezpečnostné opatrenia v súvislosti s viacerými avizovanými verejnými zhromaždeniami v Bratislave. ZDROJ: TASR / Pavol Zachar ZDROJ: TASR / Pavol Zachar

V Deň boja za slobodu a demokraciu budú podľa bratislavskej mestskej polície v hlavnom meste viaceré kultúrne podujatia, ale aj protestné zhromaždenia. “Naše úlohy sa budú viazať najmä na priestor Námestia SNP a blízkeho okolia. Zhromaždenia a protesty sa uskutočnia aj na ďalších miestach, a to pri Prezidentskom paláci, na Námestí Slobody a v parku Gábora Barossa pri Šafárikovom námestí,” spresnili mestskí policajti na sociálnej sieti s tým, že posilnia svoje hliadky.  “Posilňujeme aj výkon v operačnom a kamerovom stredisku mestskej polície. Zábery z kamier slúžia aj Policajnému zboru na lepšie riadenie jednotiek v teréne, zároveň záznamy môžu poslúžiť aj ako dôkaz v prípade spáchania priestupku alebo trestného činu,” upozornili. Ľudí vyzvali, aby Deň boja za slobodu a demokraciu využili na pokojný a kultivovaný spôsob vyjadrenia vlastných postojov a aby tolerovali odlišné názory.