Regióny Bratislava

V Bratislave otvorili najmodernejší školský športový areál za takmer pol milióna EUR

Župná športová škola má nový atletický štadión. Porovnateľný je s profesionálnymi štadiónmi. ZDROJ: BSK

BRATISLAVA – Bežecký ovál, šprintérska rovinka, ihrisko pre skok do diaľky, do výšky, trojskok, vrh guľou, hod oštepom, diskom a kladivom. Tým všetkým sa pýši nový športový areál Strednej športovej školy na Ostredkovej ulici v Bratislave. Revitalizáciu realizoval Bratislavský samosprávny kraj za takmer 400 tisíc eur.

„Mám veľkú radosť, že športová škola získala kvalitný štadión zameraný na prípravu mladých športovcov a atlétov. Porovnateľný je s profesionálnymi štadiónmi. Je prispôsobený predovšetkým potrebám športovej školy, ale tiež chceme, aby slúžil aj verejnosti. Preto bude areál vo vyhradených hodinách sprístupnený verejnosti, a to prostredníctvom projektu Otvorená škola,“ priblížil predseda Bratislavského samosprávného kraja Juraj Droba.

Zrevitalizovaním ihriska vznikol moderný atletický štadión, ktorý má rovnakú vybavenosť ako veľké atletické štadióny. Chýba len vodná priekopa. K dispozícii je bežecký ovál pre beh na 200 a 400m so štyrmi dráhami, kde sa dá behať aj prekážkový beh a šprintérska rovinka 50 a 100m so štyrmi dráhami. Ovál je neštandardnej dĺžky, má 230m a trate sú z tartanového povrchu. Súčasťou je aj ihrisko pre skok do diaľky, do výšky, trojskok s pieskovými doskočiskami, ako aj ihrisko pre vrh guľou, hod oštepom, diskom a kladivom.

 

Župná športová škola má nový atletický štadión. Porovnateľný je s profesionálnymi štadiónmi. ZDROJ: BSK

 „Bezmála štyridsať rokov sme tu mali škvárové ihrisko, ktoré už neplnilo účel. Nemali sme doskočištia, ani klietku pre vrhacie disciplíny. Teraz sa to zmenilo. Odbremení nás to od cestovania za tréningovým procesom mimo školy od jari do jesene. Ušetríme čas a aj prostriedky za prenajímané športoviská,“ ozrejmila riaditeľka Strednej športovej školy Zuzana Matoušková. Záujem o šport je veľký, čoho dôkazom sú aj tohtoročné prijímacie skúšky na športovej škole. Záujemcov bolo viac ako kapacita. Škola má v súčasnosti 400 žiakov. Bratislavský samosprávny kraj má ešte v pláne zrevitalizovať osvetlenie atletického štadióna a vybudovať kamerový systém pre dohľad nad areálom.