Regióny Bratislava

V Bratislave postavia nové hokejbalové ihrisko za takmer 60-tisíc eur

Ilustračné. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

BRATISLAVA – V Bratislave postavia nové hokejbalové ihrisko. Jeho realizácia sa začner v areáli Základnej školy A. Dubčeka na bratislavských Dlhých dieloch v najbližších dňoch. Mestská časť Bratislava-Karlova Ves vo štvrtok odovzdala stavenisko zhotoviteľovi. Hotové má byť na začiatku nového školského roka.

 

Vo výberovom konaní na realizáciu projektu uspela spoločnosť Adara Slovakia. Športovisko bude vybavené časomierou i zastrešenými striedačkami, dostane tiež nový asfaltový povrch. Investícia do projektu, ktorý ráta aj s úpravami existujúcej zelene po obvode ihriska, predstavuje 51.909 eur s DPH.

“Verejnosť dlhodobo pociťovala nedostatok kvalitných verejných športovísk v Karlovej Vsi. Každoročne sa snažíme zmierniť tento hlboký deficit a ponúknuť ľuďom nové kvalitné priestory a možnosti určené na pestrejšie využitie voľného času,“ vysvetlila starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Vicestarosta mestskej časti Branislav Záhradník pripomenul, že po školskom bazéne, novej lodenici, multifunkčnom ihrisku a futbalovom ihrisku na Molecovej ulici ide o ďalší verejný priestor, ktorý bude komplexne obnovený. “Nové hokejbalové ihrisko by malo slúžiť nielen aktívnej hokejbalovej komunite v Karlovej Vsi, ale aj všetkým obyvateľom Dlhých dielov,” povedal.