Regióny Bratislava

V bratislavskej Dúbravke pribúdajú kvetinové záhony aj stromové aleje

Zdroj: miestny úrad Dúbravka

BRATISLAVA – Samospráva bratislavskej Dúbravky sa stará o životné prostredie, vysokú aj nízku zeleň vo svojej mestskej časti. Jej obyvateľov i návštevníkov teraz teší pestrofarebnými kvetinovými záhonmi popri cestách aj na frekventovaných miestach pre chodcov.

 

Podľa tamojšieho starostu Martina Zaťoviča vlaňajšiu novinku v podobe vysadených záhonov cibuľovín v trávnatých porastoch teraz zdvojnásobili na 600 štvorcových metrov a z troch lokalít na deväť. Šafran možno obdivovať pri Harmincovej ulici, narcisy pri Kostole Ducha Svätého, tulipány pri vstupe do Dúbravky na Ulici Janka Alexyho. Novými skrášlenými miestami sú pešia zóna na Landauovej ulici, park Družba, Nemčíkova ulica v okolí sochy, priestor pred domom kultúry a iné.

Mestská časť pokračuje aj so systematickou výsadbou stromov. V roku 2015 ich pribudlo 20, o rok neskôr 31, v roku 2017 vyše 50 a oveľa viac vlani. Okrem jarnej výsadby na jeseň pribudlo v Dúbravke vyše 130 nových stromov v 14 lokalitách. Sú to okrasné jablone, čerešne, platany, hlohy, buky, duby, ale aj cyprusovec či muchovník. Už rastú v parkoch na Pekníkovej a Fedákovej ulici, v areáli Základnej školy Nejedlého, pri detskom ihrisku Homolova aj vnútri sídliska na Ulici Karola Adlera.

“Výsadba sa uskutočňuje vždy na jar a na jeseň. Stromy oživia rôzne verejné priestranstvá, doplnia areály škôl a parky,” zdôvodňuje Zuzana Knetigová z referátu životného prostredia Miestneho úradu v Dúbravke.