Tragické ráno v Bratislave! V luxusnej haciende našli mŕtve telo známeho podnikateľa

BRATISLAVA – Na Matúšovej ulici v bratislavskom Starom Meste od rána zasahovali policajti, hasiči aj protichemická hasičská jednotka. V troch sanitkách postupne z luxusnej vily odviezli dve ženy a dve deti. Podľa informácií, ktoré sa ako prvým podarilo zistiť reportérom TV JOJ na mieste zomrel známy podnikateľ, ktorý sa zrejme udusil splodinami zo svojho hybridného vozidla. 

 

Na Matúšovej ulici v prominentnej bratislavskej štvrti bolo od rána rušno. Jeden z obyvateľov susedného domu reportérke zregionu.sk prezradil, že hasičov na miesto privolali skoro ráno, po siedmej hodine. Na to, aby zachránili ľudí v dome museli preskakovať plot. Až neskôr sa médiám podarilo zistiť, že spoluvlastníkom luxusnej haciendy je podnikateľ Rastislav Bilas, ktorý je známy najmä z emisnej kauzy. Toho sa záchranárom žiaľ už nepodarilo zachrániť. „Po otvorení bolo vo vnútorných priestorov domu nájdené telo muža bez známok života, ktorého sa aj napriek snahe záchranárov oživiť nepodarilo,“ priblížila policajná hovorkyňa Silvia Šimková.

Policajti aj hasiči zasahujú v dome podnikateľa Rastislava Bilasa známeho z emisnej kauzy. Foto: TASR

Policajti aj hasiči zasahujú v dome podnikateľa Rastislava Bilasa známeho z emisnej kauzy. Foto: TASR

Na mieste tragickej udalosti od rána zasahovali všetky záchranné zložky. Bilas sa zrejme nachádzal v izbe nad garážou, do ktorej unikli splodiny z jeho hybridného auta. Ostatní členovia rodiny sa nimi priotrávili a boli prevezení do nemocnice. „Môžem potvrdiť zásah záchranárov, ktorých sme vyslali na pomoc údajne priotráveným osobám. Na mieste incidentu ošetrili a do nemocnice previezli dve dospelé ženy a dve deti,“ uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Tragédiu dokumentovalo množstvo vyšetrovateľov z odboru kriminalistiky. „Dnes krátko pred 7:30 h sme boli požiadaní zo strany príslušníkov Hasičského záchranného zboru o súčinnosť pri otváraní dverí rodinného domu, kde sa mala nachádzať osoba bez známok života. Policajti sa bezodkladne dostavili do jedného z rodinných domov v prvom bratislavskom okrese. Po otvorení bolo vo vnútorných priestorov domu nájdené telo muža bez známok života, ktorého sa aj napriek snahe záchranárov oživiť nepodarilo. Zároveň sa v dome nachádzali ďalšie 4 osoby ktoré boli prevezené do jednej z bratislavských nemocníc. Prípadom sa zaoberajú policajti prvého bratislavského okresu, bližšie informácie poskytneme, ak to situácia dovolí,“ informovali bratislavskí policajti o tragickej udalosti v dome podnikateľa.

Krátko po desiatej hodine prišla do garáže domu pohrebná služba, ktorá približne hodinu na to odviezla Bilasovo telo. Pri dome sa pohybovala aj sestra nebohého podnikateľa.

Rastislav Bilas je známy najmä z emisnej kauzy. Vystupoval ako projektový manažér garážovej firmy Interblue group. Slovensko firme, ktorá mala sídliť v garáži v USA, v roku 2008 predalo 15 miliónov ton emisií. Dohodu podpísal vtedajší minister za SNS Ján Chrbet. Na tom, že spoločnosť následne predala emisie do Japonska, mala zarobiť 47 miliónov eur. V súčasnosti zaniknutá spoločnosť neskôr postúpila svoje práva spoločnosti Interblue Group Europe so sídlom vo Švajčiarsku. Tá tento rok prehrala na bratislavskom krajskom súde s envirorezortom, ktorý žalovala o viac ako 34 miliónov eur.

Viac o téme: Bratislava, hasiči, Interblue group, obeť, policajti, polícia, Rastislav Bilas, smrť, tragédia

Súvisiace články