Regióny Bratislava

V Dúbravke pribudne 104 parkovacích miest. Výstavbu spolufinancuje magistrát

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – V bratislavskej mestskej časti Dúbravka sa tento týždeň začali práce na vybudovaní 104 parkovacích miest na uliciach M. Sch. Trnavského a Bazovského ulici. Uviedla to mestská časť na sociálnej sieti. Ako pre agentúru SITA potvrdila Zuzana Morávková z tlačového oddelenia Dúbravky, projekt realizujú s magistrátom Bratislavy, ten ho aj spolufinancuje. Ďalších 38 parkovacích miest aktuálne vzniká aj v oblasti Homolovej ulice.

 

Podľa hovorcu Bratislavy Petra Bublu táto spolupráca vyplynula z Memoranda, ktoré magistrát podpísal s viacerými mestskými časťami, ktoré sú nespravodlivo financované. “V zmysle Memoranda je na realizáciu parkovacích miest na uliciach M. Sch. Trnavského, Homolova a Pri Kríži pridelených 396-tisíc eur,” vysvetlil Bubla.

Budúce parkovisko bude lepšie spĺňať ekologické kritériá, použijú zatrávňovacie dlažby, štrkové lôžka a vytvoria tak podmienky pre vsakovanie dažďovej vody. Toto “vodozádržné riešenie zlepšuje mikroklímu vnútrobloku obytného súboru a je priaznivé pre zdravú zeleň,” napísala mestská časť na sociálnej sieti.

“Parkovacie miesta plánuje mestská časť tvoriť aj naďalej. Od začiatku pôsobenia aktuálneho vedenia v mestskej časti každoročne vytvoríme okolo 100 nových parkovacích miest,” uviedla pre agentúru SITA Morávková s tým, že okrem výstavby nových miest pre autá pracujú aj na sprehľadnení a reorganizácii existujúcich parkovísk.

Okrem Dúbravky dostali peniaze od magistrátu aj ďalšie mestské časti, “ktoré majú dlhodobo podpriemerné príjmy na obyvateľa,” vysvetlil Bubla. Napríklad Vrakuňa dostala 248-tisíc eur na výstavbu parkovacích miest na uliciach Rajecká, Bebravská a Stavbárska a taktiež 50-tisíc eur na malodunajskú cyklotrasu. Karlova Ves dostala od magistrátu celkovo vyše 800-tisíc eur prevažne na výstavbu parkovísk a na ich projektové dokumentácie.