V kauze vraždy Ernesta Valka stále nie je známy termín hlavného pojednávania

BRATISLAVA – V kauze vraždy advokáta Ernesta Valka stále nie je na Mestskom súde Bratislava I známy termín hlavného pojednávania. Vyplýva to z vyjadrenia hovorcu bratislavských súdov Pavla Adamčiaka. Obžalobe z vraždy čelí Jozef R.

„Súd doručuje obžalobu a benefity, doručené súdu prokurátorom. Až po vyjadrení obhajoby súd zvolí ďalší procesný postup vo veci,“ priblížil hovorca. Na Jozefa R. podali v máji 2020 obžalobu pre obzvlášť závažný zločin vraždy, prečin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a prečin porušovania domovej slobody spolupáchateľstvom.

Valka zavraždili v jeho dome v Limbachu 8. novembra 2010. Motívom bola podľa polície lúpež. Jozef R. mal Valka streliť do hrudníka, čím mu mal spôsobiť smrteľné zranenie. Do domu advokáta mal vniknúť spolu s ďalším spolupáchateľom, už právoplatne odsúdeným Jaroslavom Klinkom. Na základe schválenej dohody o vine a treste dostal Klinka v januári 2020 súhrnný osemročný trest väzenia. Za strelca označil Jozefa R., ten vinu odmieta.

Viac o téme: Ernest Valko, pojednávanie, súd, vražda

Súvisiace články