V parkoch a na detských ihriskách sú tiež potrebné rozstupy a rúška, upozorňujú hygienici

BRATISLAVA – Aj v parkoch a na detských ihriskách je potrebné dodržiavať aspoň dvojmetrové rozstupy a mať nasadené rúško alebo respirátor. Pripomenula to Daša Račková, hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

 

ÚVZ odporúča navštevovať parky, ktoré sú v okolí bydliska. Nie je vhodné presúvať sa za rekreáciou pomocou hromadnej dopravy. „Ak je park či priestranstvo zaplnené ľuďmi natoľko, že je náročné zachovávať aspoň dvojmetrové rozstupy, zvoľte si na rekreáciu menej zaplnené miesto,“ dodala Račková.

V parkoch a na detských ihriskách je potrebné dodržiavať odstup od iných rodičov a detí a mať riadne nasadené rúško či respirátor. „Každú návštevu detských ihrísk zvážte do dôsledkov. Ak sa predsa len vyberiete na ihrisko, naveďte svoje dieťa k menej kontaktnej hre a motivujte ho dodržiavať hygienické opatrenia,“ uviedla Račková.

ÚVZ tiež odporúča športovať samostatne alebo s ľuďmi zo spoločnej domácnosti. Nie je vhodné sa deliť o predmety, ako hračky či športové náčinie, s osobami mimo spoločnej domácnosti.

Viac o téme: deti, detské ihrisko, domácnosť, hygienici, nariadenie, odporúčanie, park, pravidlá, respirátor, rodičia, rozostup, Rusko, Sport, úrad verejného zdravotníctva

Súvisiace články