Regióny Bratislava Top

V Petržalke vyrástol NAJVÄČŠÍ ŠPORTOVÝ AREÁL svojho druhu v Európe!

Zdroj: FB / Petržalka

BRATISLAVA – Kedysi bol v Petržalke starý zanedbaný športový areál. Vďaka občianskemu združeniu Pedál je to však už minulosťou. Dnes tam nájdeme nový zrekonštruovaný PumpPark, ktorý je otvorený pre každého.

 

Myšlienku celého projektu prinieslo občianske združenie Pedál a do realizácie projektu sa jeho členovia pustili už v roku 2014. Veľkolepý areál otvorili vo veľkom štýle v piatok 23. júla. Na mieste stála stovka ľudí.

Zdroj: FB / Petržalka

Najväčšie športovisko svojho druhu v Európe má neuveriteľných 3500 m2 a 550 dĺžkových m dráhy, čím sa stalo absolútnym víťazom. “Dĺžkou dráh je najväčším svojho druhu v strednej Európe,” informujú kompetentní z Petržalky.

Nachádza sa na Haanovej ulici a je otvorené pre každého. “Komunitný projekt dobrovoľníkov sa nachádza na Haanovej ulici uprostred najväčšieho slovenského sídliska a poskytuje mnohé možnosti športového vyžitia, tak pre obyvateľov, ako aj návštevníkov Petržalky,” informujú o to predstavitelia Petržalky na sociálnej sieti.

Zdroj: FB / Petržalka

Od začiatku sme mali otvorené dvere

S týmto nápadom prišli najmä cyklistickí nadšenci. Ľudia z občianskeho združenia Pedál sa tohto nápadu ihneď chytili. Hoci sa do tohto projektu pustili už v roku 2014, stavať začali až v roku 2017. “Od začiatku sme sa stretávali len s otvorenými dverami. Síce to chcelo roky trpezlivosti avšak pomohlo nám mesto ale aj magistrát či dobrovoľníci. Tento projekt jednoducho musel vzniknúť,” povedala pre zoznam.sk predsedníčka občianskeho združenia Pedál Eva Uhliariková.

Jedinečný zážitok

Športovisko prináša jedinečný zážitok, pre všetkých milovníkov kolies “na svoje si prídu všetci vyznávači kolesových športov rôznej výkonnosti a veku, najmä cyklisti, ale aj kolobežkári, skejteri a in-line korčuliari.” uvádzajú ľudia z Petržalky.

O tom, že sa máte načo tešiť informujú aj návštevníci parku, tí sú z tohto jedinečného projektu nadšení, “ďakujem za všetky malé, staršie deti a samozrejme za tínedžerov, za rodičov všetkých týchto ratolestí. Bol to dobrý nápad, i keď mám 67 rokov s údivom pozorujem jednotlivé jazdy a musím povedať, že máme šikovné deti,” napísala Zuzka v komentári. “Juchuuu, môžem si znova dolámať ruky,” napísal ďalší komentujúci.

Zdroj: FB / Petržalka

Polícia zvýši hliadky

Mestská polícia prisľúbila, že okolo tohto miesta zvýšia pohyb hliadok vo večerných hodinách. Organizátori však mali strach, že to pre kontrolu parku nebude dostačujúce. Počas pandémie, kedy boli prísne opatrenia, bol park preplnený a organizátori rozmýšľali, že pristúpia k regulácii. Napokon však zaviedli len prevádzkový poriadok. Podľa Evy Uhliarokovej je to dostačujúce a väčších nehôd sa neobáva. Po uvoľnení opatrení park začalo navštevovať menej ľudí.