Regióny Bratislava

V Rači chcú zvýšiť počet tried zakladnej školy o 12. Stáť to bude milióny

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – V bratislavskej mestskej časti Rača chcú budúci rok riešiť navýšenie tried základnej školy o minimálne 12 tried. Odhadovaná výška tejto investície je 2,5 milióna až tri milióny eur a chcú to financovať z úveru. Agentúru SITA o tom informoval starosta mestskej časti Rača Michal Drotován. Ako zároveň uviedol, navýšenie kapacity základnej školy v Rači je najväčším investičným projektom mestskej časti za posledných 30 rokov. Podľa starostových slov musia ešte miestni poslanci rozhodnúť, či začnú opravou časti budovy Plickova, alebo prístavbou ku škole na Tbiliskej ulici.

 

V roku 2020 chce mestská časť Rača rekonštruovať aj niektoré úseky ciest a chodníkov za štvrť milióna eur, nový šat dostane aj hokejbalové ihrisko na Tbiliskej ulici za 150-tisíc eur a chcú tiež vybudovať stredisko čistoty za štvrť milióna eur. To všetko budú financovať z fondu rozvoja mestskej časti. Z fondu rozvoja sa ujde aj na dokončenie skateparku za 80-tisíc eur, čo však spolufinancujú aj z dotácií od magistrátu Bratislavy.

Najviac vrások v roku 2019 starostovi Rače spôsobila rekonštrukcia materskej školy na Novohradskej ulici. Na jar 2020 ju chcú otvoriť. Drotovánovým predsavzatím do roka 2020 je „venovať 70 percent času operatíve a 30 percent dlhodobým projektom,“ dodal na záver starosta.