Regióny Bratislava

V Rači zmodernizovali električkovú trať pri Záhumeniciach

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – V bratislavskej Rači zmodernizovali električkovú trať pri Záhumeniciach. V týchto dňoch je kolaudačné konanie a Dopravný podnik Bratislava (DPB) ráta so spustením premávky v tomto úseku začiatkom septembra.

 

“Trať už bola vo veľmi zlom technickom stave, no pri plánovaní jej opravy sme zapojili tie najlepšie skúsenosti a technológie, ktoré sú k dispozícii. Trať na Záhumeniciach bude tichšia než doposiaľ a s kvalitnou povrchovou úpravou, na ktorej bude vo vhodnom čase vysadená trvalka s názvom rozchodník,” spresnil dopravca.

Novinkou je integrovaný označník zastávky, ktorý osadili informačnou zastávkovou tabuľou s aktuálnymi odchodmi spojov a dispečerskými informáciami o premávke MHD. “Tá okrem iného tiež disponuje video monitoringom a možnosťou audio hlásení z našej dispečerskej sály,” uviedol DPB.

Zastávky na zmodernizovanej časti trate sú bezbariérovo prístupné z oboch strán, pretože v rámci obnovy pribudla prístupová cestička zo zastávky v smere Komisárky. Rekonštrukciou prešlo aj trakčné vedenie a stĺpy.