Regióny Bratislava

V sobotu budú očkovať na Národnom futbalovom štadióne poslednýkrát, presunú sa do terénu

Zdroj : TASR / Jakub Kotian

BRATISLAVA – Vo veľkokapacitnom očkovacom centre Bratislavského samosprávneho kraja v priestoroch Národného futbalového štadióna v Bratislave budú v sobotu (7. 8.) očkovať poslednýkrát. Centrum spustia následne až podľa potreby. V auguste chce kraj s vakcináciou ľudí proti ochoreniu COVID-19 pokračovať v teréne, priamo v obciach a komunitách. Bratislavský samosprávny kraj o tom informuje na svojom webe.

 

Na Národnom futbalovom štadióne očkujú v pondelok do 20.00 h vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer. Vakcinovať budú ľudí aj bez pozvánky. “Prioritne deti od 12 rokov, a to aj bez SMS pozvánky. Ak bude kapacita, zaočkujeme aj dospelých bez SMS pozvánky,” spresnil kraj.

V rozpise očkovacích dní na štadióne má bratislavský kraj zapísanú už len sobotu od 8.00 do 20.00 h. Očkovať budú vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer deti od 12 rokov a dospelých, a to aj bez SMS pozvánky. Kraj žiada ľudí, ktorí sa chcú dať zaočkovať, ale nemajú pozvánku, aby sa zapísali do systému kraja zverejneného na jeho webe. Urýchliť sa tým má registrácia na mieste. Riaditeľ odboru zdravotníctva samosprávneho kraja a lekár kraja Tomáš Szalay na konci júla uviedol, že v Bratislavskom kraji stále evidujú vysoký záujem o vakcináciu, rozširovali aj preto svoje kapacity.

Na Národnom štadióne, najväčšom očkovacom centre na Slovensku, sa začalo s očkovaním v marci. Bratislavský kraj mal na konci júla na štadióne za sebou už vyše 250.000 očkovaní. Počas najväčšieho záujmu sa vo veľkokapacitnom centre vakcinovalo šesť dní v týždni.