Regióny Bratislava Top

VALLO a DROBA spájajú sily! Komunálne voľby sa blížia, aká bude ich TAKTIKA

BRATISLAVA – Zvolebnieva sa? V hlavnom meste vzniká takmer presne rok pred komunálnymi voľbami nová koalícia. O spolupráci rokuje súčasný primátor Bratislavy  Matúš Vallo s bratislavským županom Jurajom Drobom a Progresívnym Slovenskom. 

 

Najbližšie voľby plánované na november 2022 budú totiž prvé, v ktorých si budú voliči naraz v jeden deň vyberať starostov či primátorov a aj županov. Súbežne sa budú voliť tiež mestskí a župní poslanci. Základ dohody medzi Vallom, Drobom a Progresívnym Slovenskom tkvie v tom, že spoločným kandidátom na predsedu bratislavského samosprávneho kraja bude Juraj Droba a kandidátom na primátora hlavného mesta zasa Matúš Vallo. Informovali o tom Topky.sk. Progresívne Slovensko oboch kandidátov vo voľbách podporí a nepostaví proti nim žiadneho protikandidáta. Podľa informácií Denníka N, ktorý správu priniesol, zasa Matúš Vallo a Drobova materská strana SaS na oplátku podporia kandidátov Progresívneho Slovenska na starostov mestských častí či komunálnych poslancov.

Župan Bratislavského kraja Juraj Droba.
Zdroj: zoznam.sk

Kandidatúru nevylúčil

Vallo potvrdil, že svoju opätovnú kandidatúru zvažuje. „Vážne sa zaoberám otázkou mojej opätovnej kandidatúry na primátora Bratislavy aj formou jej podpory. Považujem sa za človeka spolupráce, a preto okrem svojho tímu, poslancov a blízkych spolupracovníkov z magistrátu, sa rozprávam aj s ďalšími, s ktorými zdieľam spoločné hodnoty a predstavy o fungovaní hlavného mesta,“ povedal denníku. Bližšie sa však k rokovaniam s možnými partnermi vyjadriť nechcel. „Veci si chcem poriadne pripraviť a dohodnúť. Obyvateľkám a obyvateľom budem môcť dať konkrétne odpovede, až keď tento proces dokončím,“ dodal. Progresívne Slovensko podporilo Matúša Valla už vo voľbách pred tromi rokmi.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo.
Zdroj: SITA / Branislav Bibel

Kým boli podporení naposledy

Juraj Droba v posledných župných voľbách v roku 2017 kandidoval s podporou viacerých strán, a to SaS, ale aj strán OľaNO, SMK-MKP, NOVA, OKS, Zmena zdola, DÚ. Matúš Vallo v posledných komunálnych voľbách kandidoval aj s jemu naklonenými kandidátmi na starostov mestských častí a poslancov ako nezávislý. Podporovali ho PS a Spolu. Jeho Team Vallo bol však zoskupením bez formálnych štruktúr. Takéto niečo však po zmenách, ktoré presadila bývalá vládna garnitúra v zložení Smer-SD, SNS a Most-Híd už nebude možné. Vallo tak pripustil vznik novej strany a tým by problém vyriešil.

Ako sa vám páči práca primátora Bratislavy Matúša Valla? Povedzte svoj názor vo Veľkej ankete starostov…

https://regiony.zoznam.sk/prieskum-spokojnosti-s-primatormi-a-starostami/bratislava/bratislava/matus-vallo/