Vatikán urobil diplomatické zmeny. Na Slovensku máme nového pápežského nuncia

BRATISLAVA – Pápež František vymenoval nového apoštolského nuncia na Slovensku. Stal sa ním doterajší apoštolský nuncius v Peru Nicola Girasoli. Na svojej webovej stráne o tom informuje Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska. Do funkcie nastúpi po Giacomovi Guidovi Ottonellovi.

 

„Apoštolská nunciatúra na Slovensku oznamuje, že Svätý Otec František vymenoval za nového apoštolského nuncia v Slovenskej republike J. Ex. Mons. Nicolu Girasoliho, tituálneho arcibiskupa Egnazia Appula a doterajšieho apoštolského nuncia v Peru,“ uvádza komuniké týkajúce sa menovania nového apoštolského nuncia na Slovensku, o ktorom informuje Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska. Menovanie zároveň oznámilo Tlačové stredisko Svätej stolice. Slovenskí biskupi ďakujú pápežovi Františkovi za vymenovanie nového apoštolského nuncia na Slovensku. „Tešíme sa na neho a vyprosujeme mu v modlitbe pevné zdravie a veľa duchovnej sily pre dobro katolíckej cirkvi na Slovensku v službe pápežovi Františkovi a Svätej stolici,“ uviedol predseda Konferencie biskupov Slovenska a bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský.

Girasoli vstúpil do diplomatických služieb Svätej stolice v roku 1985. Pôsobil na pápežských zastupiteľstvách v Indonézii a Austrálii, v sekcii pre všeobecné záležitosti Štátneho sekretariátu a následne na apoštolských nunciatúrach v Maďarsku, Belgicku, Spojených štátoch amerických a Argentíne. Od roku 2006 pôsobil ako apoštolský nuncius vo viacerých krajinách sveta. Ovláda anglický, francúzsky, španielsky a nemecký jazyk.

 

 

Viac o téme: Apoštolská nunciatúra, arcibiskup Stanislav Zvolenský, nuncius, pápež František, Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska, Vatikán

Súvisiace články