Regióny Bratislava Banská Bystrica Košice Nitra Prešov Trenčín Trnava Žilina

Vedeli ste to? Na Slovensku sú rozdiely v teplote vzduchu aj viac ako 20 stupňov Celzia

Meteorológovia zaznamenali až dvadsaťstupňové rozdiely v teplotách. ZDROJ: zoznam.sk

BRATISLAVA – Na Slovensku sú aktuálne rozdiely v teplote vzduchu viac ako 20 stupňov Celzia, ojedinele sa ochladilo až o 15 stupňov Celzia. Na niektorých miestach vystúpila teplota na podobné hodnoty ako včera. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na sociálnej sieti.

 

“V našej oblasti sa vlní studený front. Za ním od severozápadu nateká chladnejší vzduch, no jeho prúdenie blokujú pohoria. Do oblastí v závetrí pohorí na juhu Slovenska sa ešte nedostal, a tak tam teplota ešte stihla vystúpiť na podobné hodnoty ako včera,” približuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

V Juhoslovenskej kotline a blízkom okolí, na východe Podunajskej a Východoslovenskej nížiny sa tak podľa meteorológov oteplilo na 34 až 36 stupňov Celzia. Zároveň je za studeným frontom už chladno, na krajnom severozápade a Hornej Orave teplota klesla na 14 až 15 stupňov Celzia.

“Okamžitý rozdiel v teplote vzduchu medzi juhom a severom stredného Slovenska je do 22 stupňov Celzia,” podotýka Slovenský hydrometeorologický ústav.

Spomínaný efekt vidieť aj pri porovnaní teploty vzduchu v piatok a sobotu. Kým na krajnom západe a severe je miestami o desať až 15 stupňov Celzia chladnejšie, v Juhoslovenskej kotline je teplejšie. Vyššie teploty ako v piatok však meteorológovia neočakávajú.