Regióny Bratislava

Veľká charitatívna akcia v Bratislave. Môžete si adoptovať domáce zvieratká z útulku

FOTO TASR - Lukáš Grinaj

 BRATISLAVA – Počas nedeľného charitatívneho podujatia Nájdite sa! si budú môcť záujemcovia adoptovať zvieratko z útulku. Desiaty ročník podujatia sa uskutoční v Sade Janka Kráľa v Bratislave v čase od 10.00 do 16.00 h. Podujatie pravidelne organizuje Aliancia združení na ochranu zvierat, iniciatíva Zvierací ombudsman.

 

Minulý rok sa pre pandemické opatrenia podujatie neuskutočnilo. Súčasťou akcie bude aj hudobný program. “Každý rok prejde slovenskými útulkami a karanténnymi stanicami približne 12.000 zvierat. V súčasnosti sú útulky aj napriek veľkej snahe zamestnancov a dobrovoľníkov stále preplnené a kapacitne nie je možné sa o tak vysoký počet zvierat postarať,” povedala zvieracia ombudsmanka Zuzana Stanová. Ako tvrdí, situácii neprispelo ani obdobie pandémie, počas ktorého sa mnoho ľudí rozhodlo adoptovať si zviera. “Po opätovnom návrate do zamestnania a do škôl mnohí z nich zistili, že povinnosti spojené s chovom zvieraťa nezvládajú,” uviedla Stanová.

 

FOTO TASR – Lukáš Grinaj

Iniciatíva upozorňuje, že prioritou pri adopcii je najmä si zvážiť časové a finančné možnosti, neunáhliť sa a pri návšteve útulku zodpovedať na všetky otázky kladené ich zástupcami. Do budúcnosti sa tak dá predísť i návratom zvierat do útulkov. “Veľmi vnímame túto citlivú tému, že jedinou šancou opustených zvierat je adopcia a nový domov. Ich možnosťou je práve aj podujatie Nájdite sa!, v rámci ktorého dostane aspoň časť opustených zvierat nádej na domov,” uviedla PR manažérka podujatia Jana Trellová.  Súbežne s týmto podujatím sa uskutoční aj ďalšie s názvom Na palube jednorožca. To ponúkne deťom množstvo atraktívnych a edukačných stanovíšť a aktivít. Návštevníci na jednom mieste uvidia policajné, vojenské či hasičské autá, psy a kone, ale aj program Čestnej stráže Ozbrojených síl SR.