Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

Veľké ZMENY pre divákov: Na Slovensku pribudnú až ŠTYRI nové TELEVÍZNE STANICE! Prvá štartuje už o pár dní

televízia
Ilustračná foto. Zdroj: Unsplash

SLOVENSKO – Slovenská televízna programová štruktúra sa dočká viacerých noviniek. Zástupcovia televízie Prima potvrdili, že na slovenských obrazovkách by sa už v priebehu tohto roka malo objaviť niekoľko nových staníc.

Česká mediálna skupina Prima má v pláne výraznejšie ukotviť svoju pozíciu na Slovensku. Chce totiž spustiť niekoľko špeciálnych slovenských mutácií menších staníc. Ako prvá by sa mala na slovenských obrazovkách objaviť Prima Cool SK, ktorá nahradí pôvodnú českú verziu.

Na jeseň sa do ponuky pridá Prima Love SK, medzičasom sa Prima Plus pretransformuje na Prima SK. V priebehu budúceho roka by slovenskú verziu mohla dostať aj Prima Krimi SK a hovorí sa aj o filmovej Prima Max SK.

Prvá štartuje už o pár dní

Slovenská verzia Prima COOL by mala odštartovať už 27. mája, pričom sa v tento deň zmení názov doterajšej Prima PLUS na Prima SK.

Na jeseň pridá ďalší kanál Prima Love SK, presný dátum spustenia ešte vedenie Primy ale nestanovilo. A v budúcom roku môžu pribudnúť ešte dva. Ako potvrdil  projektový manažér pre distribúciu českej Primy Peterpre živé.sk, konkrétne ide o kanály Max a Prima Krimi. „Bude to záležať od úspechu Prima Cool SK. Zmeriame si po nejakej dobe sledovanosť a či plní to, čo sme si stanovili. Spustíme aj Prima Love SK, kde sme sa už rozhodli, že do toho ideme. Ak budú mať tieto kanály výkon, začneme pracovať na týchto ďalších kanáloch,“ uviedol Míl.

Čo bude vysielať?

Slovenská verzia zábavného kanálu Prima Cool bude vysielať vlastnú tvorbu a zahraničné programy, napríklad motoristickú reláciu Top Gear či sci-fi seriál Hviezdna brána. Prima Cool SK pribudne v ponukách väčšiny operátorov a automaticky nahradí pôvodnú českú stanicu Cool.

Tá už u nás nebude dostupná. Oproti pôvodnej českej verzii však v nej však budú chýbať populárne animované seriály Simpsonovci a Futurama, kedže televízia nemá licenciu na ich vysielanie na Slovensku.

Kanál Prima Plus, ktorý sa premenuje na Prima SK, bude naďalej prinášať seriály a rodinnú zábavu zo skupiny Prima. Mediálna skupina Prima má v zásobe ešte ďalšie dva kanály Prima Show a Prima Star. Transformáciu týchto staníc do slovenských verzií však zatiaľ vedenie nezvažuje.