Regióny Bratislava Top

VEĽKÝ ZÁSAH kukláčov v centre Bratislavy

Po veľke akcii Pompeje NAKA opäť zasahuje!
Ilustračná foto. Zdroj: Facebook/Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR

BRATISLAVA – V centre hlavného mesta v týchto chvíľach prebieha policajná akcia Národnej kriminálnej agentúry na Grösslingovej ulici. Informáciu priniesol portál noviny.sk. 

 

AKTUALIZOVANÉ 12:00..

Podľa informácii TV JOJ má zásah elitného komanda súvisieť s nedovoleným ozbrojovaním. Prezídium policajného zboru Slovenskej republiky informovalo, že pri zásahu zadržali Litovčana, ktorý mal na Slovensku obchodovať so zbraňami.

“V Bratislave vykonala národná kriminálna agentúra policajnú akciu s krycím názvom BALTIK. Úkony trestného konania súvisia s nedovoleným ozbrojovaním a obchodovaním so zbraňami (podľa § 294, 295 TZ). Zadržali sme občana Litvy, ktorý mal na území Slovenska nakupovať rôzne zbrane. Súčasne prebiehajú procesné úkony aj v Litve na základe žiadosti o právnu pomoc,” informoval hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka.

Budova Slovenskej inšpekcie životného prostredia. Zdroj: google view
Budova Slovenskej agentúry životného prostredia. Zdroj: google view

Portál noviny.sk pôvodne informoval, že kukláči vtrhli do budovy Slovenskej agentúry životného prostredia, ktorá sa nachádza na Grösslingovej ulici 35. Neskôr sa však ukázalo, že elitní policajti zasahovali na adrese Grösslingova 37 a teda netýka sa samotnej inštitúcie SAŽP. Agentúra dokonca v spomínanej budove už nesídli. Priestory má od prvého mája v prenájme Správa služieb diplomatického zboru a.s.

“Slovenská agentúra životného prostredia v budove na Grösslingovej v Bratislave nevyužíva prenajaté priestory už takmer rok. Budova na Grösslingovej ulici č. 35 v Bratislave je vo vlastníctve Správy služieb diplomatického zboru, a.s. Administratívne priestory v budove na Grösslingovej ulici č. 35 má Slovenská agentúra životného prostredia prenajaté od Správy služieb diplomatického zboru, a.s. do roku 2025. Od 1. júla 2021 tieto priestory však Slovenská agentúra životného prostredia neužíva. Správa služieb diplomatického zboru, a.s. dala tieto nebytové priestory do nájmu tretej osobe, a to od 1. mája 2022  do 31. decembra 2022. Odporúčame obrátiť sa s otázkami o policajnom zásahu priamo na vlastníka a prenajímateľa priestorov, ktorým je Správa služieb diplomatického zboru, a.s.,” napísala zástupkyňa pre komunikáciu Slovenskej agentúry životného prostredia Michaela Pšenáková.

 

Priestor v ktorom kukláči zasahovali na nachádza priamo vedľa budovy, ktorú má vo vlastníctve Agentúra životného prostredia. Zdroj: google view

Z fotografií, ktoré portál zverejnil vyplýva, že obchod, do ktorého elitné komando napochodovalo sa nachádza hneď vedľa inštitúcie životného prostredia. Pravdepodobne preto najskôr prišlo k nesprávnej interpretácii. Z fotografií možno dedukovať, že sa jedná o obchod s oblečením alebo podobným tovarom. Občan Litvy, ktorého kukláči zadržali mal pri sebe niekoľko zbraní. Zaistené zbrane policajti rozprestreli priamo na chodníku pred obchodom a vyzerá to tak, ako by si ich dokumentovali. Tiež je vidieť ako mužovi v strednom veku kukláči nasadili putá.