Regióny Bratislava Top

VEĽKÝ ZÁSAH NAKA: V putách skončili členovia gangu takáčovcov aj starosta Záhorskej Vsi!

Ilustračné. Zásah NAKA v Košickom kraji proti gangu. Zdroj: fb/pzke

ZÁHORSKÁ VES – Dnes v pondelok ráno skončil po zásahu NAKA v putách starosta Záhorskej Vsi Boris Šimkovič. Dôvodom má byť objednávka čierneho výjazdu takáčovcov na podpálenie rodinných domov v rómskej osade v Záhorskej Vsi. 

 

Spolu so starostom je po dnešnej akcii obvinených devätnásť mužov z gangu takáčovcov. V putách podľa informácií portálu Sratitup.sk skončilo osem  členov tejto zločineckej skupiny a už spomínaný starosta.

Jeho zadržanie má, ako informala TV Markíza, údajne súvisieť s prípadom napadnutej rómskej rodiny, ktorej páchatelia ešte v roku 2007 podpálili dom. Spiacu rodinu s dieťaťom aj brutálne zbili. Podľa medializovaných informácií mali mať so starostom obce spor. Práve Šimkovič si mal údajne najať takáčovcov na to, aby mu pomohli zbaviť sa rómskej rodiny.

Medzi zadržanými má byť aj takáčovec Csaba Dömötör. Ten je známy z kauzy ovplyvňovania svedeckých výpovedí. Dömötör spravil v lete 2021 dohodu o vine treste. Pred súdom sa priznal, že ho nahovorili na krivú výpoveď.

Tej sa mal dopustiť v roku 2020 v priestoroch Prezídia Policajného zboru SR pred vyšetrovateľom NAKA. Dömötör dostal podmienečný trest a sudca Kapinaj z Okresného súdu Bratislava 3 ho po uzavretí dohody o vine treste prepustil na slobodu. Dnes ráno však opäť skončil v putách s obvinením na krku.