Regióny Bratislava Žilina Top

ZOMRELI DVAJA významní kňazi! Veriaci v slzách: Dojímavé odkazy do neba

Ilustračné foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

BRATISLAVA, ŽILINA – V posledných dňoch nás opustili hneď dvaja kňazi, ktorí svojimi slovami a posolstvami ovplyvnili mnoho veriacich. Vo štvrtok 10.03. nás navždy opustil kňaz Žilinskej diecézy Stanislav Bukovan. V piatok 11.03. vo večerných hodinách ho nasledoval  kňaz Bratislavskej arcidiecézy Ján Kliment. S kňazmi sa lúčila rodina, blízki kamaráti i veriaci  nielen na zádušných svätých omšiach, ale aj na sociálnych sieťach.

„S hlbokým zármutkom v srdci, no s vierou vo večný život a nekonečné Božie milosrdenstvo oznamujeme, že zomrel veľadôstojný pán Stanislav Bukovan,”  uviedla v ozname Žilinská diecéza. Stanislav Bukovan sa dožil krásnych 83 rokov a svoju kňazskú službu vykonával 51 rokov. Hoci pochádzal z Čadce, počas svojho života pôsobil ako kaplán v Dvorníkoch nad Váhom, a kaplán v Trnave i v Nesluši. Od roku 1997 bol na odpočinku v Čadci.

Zomrel kňaz Žilinskej diecézy Stanislav Bukovan. Zdroj: Dominikánsky knižný inštitút

Na sociálnych sieťach sa s ním rozlúčili mnohí veriaci. Komentujúca Anna mu adresovala nádherné slová, Sviečka života dohorela, Pán si svojho služobníka povolal. Nech mu dá večnú slávu a pokojne odpočívanie vo svojom kráľovstve.” Úprimnú spoveď na poslednú rozlúčku s ním napísala aj komentujúca Darina, ktorá uvádza, Pane prijmi k sebe svojho služobníka Stanislava a buď mu milostivý. Vďaka ti nebeský ocko za o. Stanislava, za jeho ruky, ktoré ti slúžili a ktoré všetkých žehnali. Nech odpočíva v tvojom pokoji.”