Regióny Bratislava Žilina Top

ZOMRELI DVAJA významní kňazi! Veriaci v slzách: Dojímavé odkazy do neba

Ilustračné foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

„V piatok si vo večerných hodinách povolal Pán nášho p. farára Jána Klimenta (43). Modlime sa za jeho nesmrteľnú dušu, nech spočinie pri Pánovi, ktorého miloval až do poslednej chvíle,“ uviedla v smútočnom ozname farnosť v Rohožníku, kde v posledných rokoch života pôsobil ako farár Ján Kliment. Dobrotivý farár pochádzal zo Žemberoviec. Hoci vyštudoval meteorológiu a klimatológiu na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave, viac ho uchvátilo kňazské povolanie a vysvätený bol v júni 2008. Veľmi blízko mal aj k mladým ľuďom, pretože pôsobil ako predseda Komisie pre mládež Bratislavskej arcidiecézy. Jeho okolie uvádza, že príčinou jeho smrti bol infarkt.

Farníci smútia za kňazom Jánom Klimentom. ZDROJ: časopis Verbum

Ján Kliment svojou kňazskou službou, ale i osobnosťou, zasiahol mnohých ľudí. Na sociálnych sieťach sa s ním rozlúčili nielen veriaci. Svoje posledné srdcervúce slová mu adresoval aj jeho dlhoročný priateľ a spolužiak z gymnázia, ktorý si vylieva svoje zronené srdce, „Janko, nech ti náš Nebeský Otec dá večnú odmenu! Vždy som Janka poznal, ako veselého človeka, dobrého srdca, stále ochotného pomôcť, športovca a priateľa, ale predovšetkým obetavého a verného kňaza doslova “horiaceho” v službe! Neviem prečo Nebeský Otec rozhodol takto, ale jedno viem …. : Janko, dobrý boj si bojoval, beh si dokončil, vieru zachoval, ba mnohým odovzdal i upevnil …, a preto je pre teba pripravený veniec víťazstva! Janko, mysli na nás, ktorí tu ešte bojujeme a oroduj za nás u Nebeského Otca! Odpočívaj v pokoji a svetlo večné, nech ti svieti! A do videnia! Doma!”

To, že bol pre svoje okolie vzorom a inšpirátorom, a preto ho bolo hodné nasledovať, potvrdzujú aj slová kamarátky Janky, ktorá píše, „Janko bol môj dlhoročný kamarát, pre mňa bol vždy veľkým vzorom v nasledovaní nášho Pána, vo viere v Neho, so srdcom na dlani byť tu pre druhých Ďakujem Janko a odpočívaj v pokoji tam hore v nebi”.