Regióny Bratislava

Vicestarosta Nového Mesta Winkler požiadal o uvoľnenie z funkcie

Stanislav Winkler a starosta Nového Mesta Rudolf Kusý. Zdroj: FB / Bratislava - Nové Mesto

BRATISLAVA – Zástupca starostu bratislavského Nového Mesta Stanislav Winkler požiadal o uvoľnenie z funkcie. Urobil tak na základe dohody, podľa ktorej mal na poste vicestarostu pôsobiť len polovicu aktuálneho volebného obdobia. Samospráve mal pomôcť rozbehnúť viaceré projekty. Vo funkcii vicestarostu končí po šiestich rokoch, miestnym poslanom ostáva.

 

Winkler stál pri spustení projektu regulovaného parkovania, od jesene minulého roka bol dočasne poverený aj agendou stavebného úradu. „Mojou primárnou úlohou bolo spustiť projekt regulovaného parkovania v Novom Meste, vďaka kolegom poslancom a pracovníkom miestneho úradu to mestská časť dokázala,“ skonštatoval Winkler.

Starosta Nového Mesta Rudolf Kusý mu pri tejto príležitosti poďakoval za prácu počas uplynulých šiestich rokov. „Veľmi si vážim, ako ste dokázali v dnešnej tzv. hysterickej dobe, za ktorú mnohí skrývajú svoje správanie, reagovať vždy s rešpektom, rozvahou, pokojom a úctou aj voči ľuďom, s ktorými ste nesúhlasili alebo oni nesúhlasili s vami,“ podotkol Kusý.

Kusý mal celkovo dvoch vicestarostov, druhým z nich naďalej ostáva Peter Vaškovič. Otázka prípadného Winklerovho nástupcu je zatiaľ otvorená. Bez jedného zo svojich zástupcov je aktuálne aj starosta Petržalky Ján Hrčka. V apríli sa z osobných dôvodov vzdala funkcie prvej vicestarostky Lýdia Ovečková.