Regióny Bratislava Trnava Top

MIMORIADNE! Víchrica IGNATZ UŽ VYČÍŇA! Veterná búrka môže spôsobiť poriadne škody

Ilustračná fotografia. Víchrica už začala vyčíňať. Zdroj: TASR

PODUNAJSKÁ NÍŽINA – Slováci pozor! Poriadny vetrisko už fúka na našom území. Nebude to len taký vietor, nad ktorým mávnete rukou, ale silná víchrica. Preženie sa dokonca celou Európou. Meteorológovia varujú, hrozia aj materiálne škody. 

 

Meteorológovia očakávali príchod juhozápadného vetra, ktorý sa postupne bude stláčať na severozápadný. A tak sa aj stalo! Vetrisko, ktorý človeka ľahšej váhy aj “drgne”, už je tu. Na územie Slovenska začal prenikať chladnejší vzduch so silným nárazovým vetrom. “Počasie v Európe sa začne výraznejšie zhoršovať, za čo bude môcť rozsiahla oblasť nízkeho tlaku vzduchu. Tá k nám prinesie aj prvú tohtosezónnu veternú búrku, ktorá čiastočne zasiahne aj Slovensko,” priblížili odborníci v článku pre portál imeteo.sk

Blíži sa veterná búrka s menom Ignatz, zasiahne najmä oblasť Podunajskej nížiny. Naša oblasť sa riadi názvoslovím, ktoré vyhotovujú nemeckí meteorológovia a tí blížiacu sa veternú búrku pomenovali ako Ignatz. “Ignatz sa už v týchto chvíľach nachádza nad Európu. Jeho stred sa presúva zo Severného mora nad Škandináviou, kde sa prehĺbi a naberie tak na dôležitosti,” píše sa ďalej na portáli.