Regióny Bratislava Top

VIDEO Mrazivé zábery po páde dievčaťa z vyhliadky Mosta SNP. Takto vyzeral zásah záchranárov

Zdroj: Glob.sk

BRATISLAVA – Tragický deň pre hlavné mesto. Včera sa v Bratislave udialo nespočetne veľa tragických udalostí, ktoré otriasli jej obyvateľmi. Jednou z nich bol aj pád mladého dievčaťa z vyhliadky Mosta SNP známeho pod názvom UFO. Na mieste zasahovalo viacero záchranárov, polícia už začala trestné stíhanie. Dievča má byť v kritickom stave, je v umelom spánku. Glob.sk prináša zábery zo zásahu, ktoré redakcii poslala čitateľka. Tá išla náhodne okolo v čase, keď sa dievčine snažili záchranári pomôcť.

 

Mladé 17-ročné dievča spadlo v stredu popoludní z vyhliadky bratislavského Mosta SNP. Z niekoľko desiatok metrov dopadlo na auto zaparkované pod daným mostom. Záchranári ju z miesta odviezli do Národného ústavu detských chorôb, kde leží v kritickom stave v umelom spánku. Informuje o tom portál noviny.sk. Informácie o nehybnom tele dostali bratislavskí policajti zhruba o 16:15. “Žena mala s najväčšou pravdepodobnosťou spadnúť z vyhliadky situovanej nad Mostom SNP. Poverený príslušník okresného riaditeľstva policajného zboru Bratislava V. začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví,” uviedla policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. 

Informácie o zásahu potvrdila aj Alena Krčová z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby. Avšak vzhľadom k tomu, že ide o neplnoletú osobu, nemôžu poskytnúť viac informácií. Podobné stanovisko uviedla pre Glob.sk aj hovorkyňa NÚDCH Dana Kamenická. “Nemocnica nebude bez súhlasu zákonného zástupcu poskytovať žiadne informácie.”

Z videa, ktoré redakcii poslala okoloidúca  čitateľka je vidieť dvoch záchranárov, ktorí sa skláňajú k osobe pri značne poškodenom čiernom aute značky Volkswagen. Podľa medializovaných informácií malo dievča dopadnúť na kufor auta, pričom sa nárazom rozbilo zadné sklo a preliačil kufor. Rovnako je vidieť, že dievča zaisťujú na prevoz.