Regióny Bratislava Top

VIDEO POTOPA v Bratislave: Zaplavilo obľúbený PARK a ľudia zostali bez VODY! Čo sa deje?

BRATISLAVA – Okolie výstaviska Incheba a Sad Janka Kráľa je takmer celé zatopené. Voda sa valí ďalej. Čo sa vlastne stalo?

 

Mestská polícia Bratislava na sociálnej sieti informuje, že pravdepodobne prasklo potrubie a celú situáciu už riešia pracovníci Vodární a kanalizácií. Polícia prosí Bratislavčanov, aby rešpektovali ich pokyny.

“Dnes okolo 11.00 h došlo k poruche na jednom z veľkých transportných vodovodných potrubí vedúcich z vodného zdroja Pečniansky les smerom do Petržalky,” informuje Bratislavská vodárenská spoločnosť na sociálnej sieti.
Potrubia odstavili a momentálne hľadajú presné miesto poruchy, no vzhľadom na objem vody v týchto potrubiach ešte nejaký čas potrvá, kým voda prestane vytekať do okolia Sadu Janka kráľa.
Podľa aktuálnych informácií táto porucha ovplyvnila dodávku vody do areálu bratislavskej Incheby, ako aj viacerých ulíc v Petržalke.
“Na odstránení poruchy pracujeme, pričom meníme smer prúdenia vody a ľudí zásobujeme pomocou ostatných potrubí. To môže vyvolať zmenu zafarbenia vody v niektorých lokalitách. Napriek tomu je táto voda zdravotne nezávadná. Našim zákazníkom sa za vzniknuté nepríjemnosti ospravedlňujeme”, dodáva Bratislavská vodárenská spoločnosť.

 

 

ZDROJ: FB/Zomri

ZDROJ: FB/BVS