Regióny Bratislava

VIDEO Požiar autobusu očami čitateľky. Takto to ráno vyzeralo v Petržalke

Zdroj: Glob.sk

BRATISLAVA – Krušné chvíle pre cestujúcich MHD. V piatok skoro ráno na Jantárovej ceste vzbĺkol autobus vezúci ľudí do práce či školy. Tým sa cesta skomplikovala po tom, ako začala zadná motorová časť autobusu horieť. Na miesto v priebehu pár minút dorazili aj hasiči a záchranári. Ošetrovať museli jedného muža, jeho stav si však nevyžadoval prevoz do nemocnice. Takto to vyzeralo očami čitateľky.

 

Do redakcie glob.sk prišli fotografie a videá od čitateľky, ktoré zachytávajú situáciu bezprostredne po tom, čo sa v motorovej časti autobusu objavili prvé plamene. Podľa jej slov to celé začalo okolo 7. hodiny ráno. Požiar sprevádzala hlasná strela, ktorú pripisuje výbuchu pneumatík v dôsledku tepla. Následne bolo z okien vidieť mohutný dym a plamene, ktoré šľahali vysoko do výšky. Sprvu sa do boja so živlom pustil jeden muž s hasiacim prístrojom. Podľa čitateľky išlo o vodiča autobusu.

Pár minút od spozorovania požiaru prišli na miesto hasiči, ktorí okamžite začali s jeho likvidáciou. Boj nad živlom sa im podarilo vyhrať po pár minútach. V tom čase už boli na mieste aj záchranári. Tí museli podľa hovorkyne Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby na mieste ošetriť jedného muža, jeho stav si však nevyžiadal, aby bol prevezený do nemocnice.  

Hasiči požiar zlikvidovali za pár minút. Záchranári ošetrovali jedného muža. Zdroj: Glob.sk

Odstavený autobus zablokoval jeden jazdný pruh na ceste, na ktorej sa následne vytvorila kolóna stojacich autobusov. Tie čakali na zástavke Topoľčianska. Cestujúci postupne vystúpili a pešo sa presunili na iné miesto mimo diania. 

Podľa hovorkyne Dopravného podniku Bratislava Adriany Volfovej ide o ojedinelý prípad. “Vodič autobusu po spozorovaní zahorenia zadnej časti vozidla okamžite vozidlo odstavil pre bezpečný výstup cestujúcej verejnosti a ihneď kontaktoval dispečing DPB, a.s. Ten na miesto vyslal naše hliadky, zabezpečil príchod hasičov, polície aj RZP. Udalosť za však zaobišla bez zranení cestujúcej verejnosti aj vodiča.Odhadovaná škoda je cca 10 tisíc eur, príčiny sú v štádiu vyšetrovania,” uviedla Volfová. Dodala, že medzi 6:44 a 7:55 obojsmerne stála na danej ulici premávka autobusov liniek číslo 92, 95 a 99. “Od 07:02 do 07:55 bola premávka autobusov liniek č. 92, 95 a 99 odklonená obojsmerne cez Pajštúnsku, Smolenickú a Šintavskú ulicu,” uzavrela. 

Galéria
Viacero autobusov stálo v kolóne na Jantárovej ceste v Petržalke. Zdroj: Glob.sk
Požiar autobusu bol kúsok od Technopolu. Zdroj: Glob.sk
Na miesto do pár minút prišli hasiči, aj záchranári. Zdroj: Glob.sk
Škoda je vyčíslená na 10-tisíc eur. Zdroj: Glob.sk
Hustý biely dym sa tiahol do výšky. Zdroj: Glob.sk
navigate_before
navigate_next