Regióny Bratislava Top

VIDEO UFO nad Slovenskom? ZÁHADNÉ svetlá ľudí šokovali: Čo to tancovalo po oblohe?

Svetlá nad Bratislavou. ZDROJ: Tip čitateľa

BRATISLAVA – Nad Bratislavou sa objavili záhadné svetlá. Nekoordinovane poletovali a poskakovali po oblohe. V jednom momente sa spájali a akoby tancovali vo dvojici. Na tieto zvláštne svetlá nás upozornila čitateľka, ktorá si to, čo videla, nevedela vysvetliť. 

 

Do redakcie nám čitateľka z Bratislavy poslala video a niekoľko fotiek, ktoré ju šokovali. Večer bola na balkóne, keď jej pozornosť upútali zvláštne svetlá. Najprv si myslela, že o nič nejde, no keď svetlá nemizli a po oblohe neustále čudne poskakovali, na úkaz sa zamerala viac: Spočiatku mi hlavou prebehlo, že ide o nejaké lietadlo, no zrazu sa tie dva svetlá spojili do jedného. Následne sa opäť rozdvojili a poletovali po oblohe. Po nejakom čase sa znovu spojili. Bolo to zvláštne,” poznamenala pre portál zregionu.sk.  V mestskej časti, v ktorej býva, sa dokonca nekonala ani žiadna akcia, ktorú by sprevádzali nejaké svetelné efekty.

Záhadné svetlá si jednoducho nevedela vysvetliť. Podobne boli na tom aj ostatní, ktorí ich zaznamenali. Mohlo ísť naozaj o nejaký neidentifikovateľný objekt? S touto otázkou sme sa obrátili na Astronomický ústav Slovenskej akadémie vied. Záhadu svetiel nám priblížili takto: “Na videách veľa nevidno, ale z obrázka je zrejmé, že bolo hmlisté počasie. Takže predpokladám, že môže ísť o odraz svetiel, napr. reflektorov áut na chuchvalcoch hmly,” skonštatoval astronóm.

Galéria
Svetlá nad Bratislavou. ZDROJ: Tip čitateľa
Svetlá nad Bratislavou. ZDROJ: Tip čitateľa
Svetlá nad Bratislavou. ZDROJ: Tip čitateľa
navigate_before
navigate_next

Pravdou však je, že čitateľka podobné svetlá od tej doby nevidela. Vždy sa pozrie tým smerom, no nezaznamenala ani záblesk. A to už viackrát bolo i hmlisté počasie.