Regióny Bratislava Top

VIDEO Vrtuľník spôsobil paniku v Starom Meste! Vzduchom lietali dlažobné kocky aj ťažké slnečníky

Ilustračná foto. Zdroj: archív

BRATISLAVA – Hrôzu naháňajúca udalosť sa odohrala dnes dopoludnia v bratislavskom Starom Meste na Panskej ulici. Pri výkone prác na jednej z budov sa nízko nad budovami vznášal vrtuľník. Ten bol však tak nízko, že tlaková vlna, ktorú vyvolal, zdvihla do vzduchu niekoľkokilové veľké slnečníky, ako by nič nevážili. Následne začali lietať dlažobné kocky.

 

O tom, čo sa stala, pre Zoznam.sk bližšie prehovoril Adriano, spolumajiteľ reštaurácie, ktorú incident zasiahol najviac. Podľa jeho rozprávania sa muži, ktorí na mieste práve maľovali, išli pozrieť na ulicu potom, ako počuli nízko letiaci vrtuľník. To, čo uvideli, im muselo vyraziť dych. Tlaková vlna totiž dala do pohybu rozložené slnečníky a tie následne odleteli niekoľko metrov od svojho pôvodného miesta. To najhoršie však prišlo až potom, keď sa v dôsledku tlakovej vlny do vzduchu vymrštili aj betónové kamenné kocky a popadali do priestorov terasy doslova hlava-nehlava. Jedeným šťastím bolo, že na nej práve nik nesedel.

 

Vrtuľník bol na mieste pre práce súvisiace s úpravami na streche náprotivnej budovy. V nej sídli egyptská ambasáda. Na dverách sme našli visieť oznam vytlačený na klasickej A4, kde sa uvádza, že 22. júla 2021, teda dnes, bude nutný transport chladiaceho zariadenia vrtuľníkom v časoch medzi 8.30 a 10.30 hod. „Poprosíme, aby ste si pozatvárali okná a zaistili voľne stojace predmety,“ upozorňujú.

Zdroj: TIP čitateľa

 

Polámané slnečníky, ktoré doslova preleteli niekoľko metrov. Zdroj: Zoznam.sk

Majiteľ reštaurácie Adriano však tvrdí, že o tom, že má dnes nad ulicou lietať vrtulník, nič nevedel. Inak by slnečníky nevyložil. Na druhú stranu ulice sa na oznamy na cudzom majetku len tak pozerať vraj nejde. Podľa neho sa okrem toho mal incident odohrať neskôr, ako sa uvádza na ozname, a to až o 12.30 hod.

 

Oznam, ktorý upozorňuje na prítomnosť vrtuľníka. Zdroj: Zoznam.sk

Egyptská ambasáda mala reštaurácii odkázať, že si môžu žiadať náhradu škody. Ako nám povedal jej spolumajiteľ Adriano, to aj plánujú urobiť.

Po incidente boli na miesto privolaní aj policajti. Tí však pre Zoznam.sk uviedli, že sa prípadom nezaoberajú.

 

Budova, na streche ktorej prebiehali práce. Zdroj: Zoznam.sk