Malacky Regióny Bratislava Top

VIDEO Zbesilá jazda nákladiaku: Cyklistu to takmer stálo život

Zdroj: FB / tip čitateľa

BRATISLAVA – Výlet prírodou sa v stotine sekundy takmer zmenil na tragédiu. Agresívna jazda vodiča nákladného auta stála mladého cyklistu Daniela skoro život. Len o vlások sa pritom vyhol veľkým kolesám, ktoré okolo jeho ramena doslova preleteli len pár milimetrov. Vodič nákladiaku pritom bez problémov pokračoval v zbesilej jazde, ktorou ohrozil aj ďalšieho cyklistu. Celý incident nakrútila kamera pripevnená na Danielovej prilbe.

 

Nejeden z nás “uteká” pred hektickým životom do prírody, kde si aspoň na moment môže oddýchnuť od pracovných povinností. Zdanlivo bezpečné prostredie to už však nie je. Svoje by o tom vedel povedať aj cyklista Daniel, ktorý na lesnej ceste z Lozorna smerom na Košariská natrafil na agresívneho vodiča nákladného auta so senickou poznávacou značkou. Niekoľkotonové auto preletelo okolo Daniela len pár milimetrov a to v závratnej rýchlosti. Obrovský kolos pritom vyhodila členitá cesta na krátky moment do vzduchu. Ani to vodiča nákladiaka nezastavilo a v rýchlej jazde pokračoval po lesnej ceste ďalej.

Na lesnej ceste sa pritom nachádzal aj ďalší cyklista, ktorý bol od Daniela vzdialený len o 100 metrov. Nákladiak prekľučkoval aj okolo neho a rýchlo zmizol. Podľa Daniela nejde o ojedinelý prípad a na tejto ceste je podobné správanie agresívnych vodičov bežné. Danielove video si všimla na sociálnej sieti aj polícia zo Stupavy. ,,Volali mi zo Stupavy, či môžem prísť a bolo podané trestné oznámenie,” povedal pre Zoznam.sk Daniel. Prípad aktuálne preverujú policajti.

*Zoznam.sk oslovil k téme aj Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave. O jeho stanovisko budeme správu aktualizovať.

Mohlo by vás zaujímať: