Regióny Bratislava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

OTVÁRACIE HODINY počas sviatkov: Viete ako budú otvorené obchody, nákupné centra, pošty alebo banky?

Otváracie hodiny obchodov na Vianoce a na Silvestra budú individuálne. ZDROJ: fb ISM

BRATISLAVA – Vianoce, Silvester, Nový rok. Sviatky, na ktoré sa Slováci tešia celý rok a každý rok. No viete ako sú na Slovensku otvorené obchody, nákupné centra, pošty alebo banky?

 

Nakupovanie na Vianoce – to sú pre väčšinu Slovákov nervy, stres a poriadna dávka adrenalínu. Najmä ak si všetko nechávame na poslednú chvíľu. Či už pre nerozhodnosť, apatiu, lenivosť alebo iba tak z pohodlnosti. Každý sa totiž spolieha, že obchody budú otvorené od rána do večera a že zamestnanci v obchodoch vlastne žiadne sviatky nemajú. Aj keď by sa mohlo zdať, že stereotypný vianočný zhon sa spomalil a koronavírus obrátil všetko hore nohami. No opak je pravdou. Aj preto tu máme pre Vás informácie čo, kde a kedy je otvorené, Kde môžete absolvovať nákupnú turistiku a chodenie z obchodov do obchodov alebo ísť do banky či na poštu.

 

Na Slovensku platí od 25. novembra núdzový stav. Vláda schválila aj zákaz vychádzania. ZDROJ: TASR – Pavol Zachar

“Štandardne sa budú predajne otvárať podľa klasických otváracích hodín, na ktoré sú zákazníci zvyknutí (nedá sa to povedať plošne, v predajniach sa to líši, niektoré sú otvorené od 6:00, 6:30, 7:00, 7:30). Výnimkou sú predajne Terno Westend Lamačská cesta a Staré Grunty Bratislava, ktoré budú zatvorené aj počas Vianoc a Silvestra. Medzi sviatkami budú predajne otvorené podľa štandardných otváracích hodín. Prevádzky v nákupných centrách budú otvorené na Štedrý deň do 11:00. Čo sa týka Silvestra, KRAJ v bratislavskom Auparku a Terno v Europa Shopping Center v Banskej Bystrici, budú otvorené do 16:00. Ostatné predajne Terno a KRAJ budú otvorené na Vianoce tiež do 11:00 a na Silvestra do 17:00 hodiny. Na Nový rok, teda 1.1. budú všetky predajne zatvorené,” povedala Lýdia Tkáčová zo spoločnosti Arthur media zastupujúce obchodné prevádzky Terno a KRAJ.

“Jednotlivé spotrebné družstvá v obchodnom systéme COOP Jednota pristúpia k individuálnej úprave otváracích hodín. Otvárací čas jednotlivých predajní COOP Jednota sa líši podľa regiónu a formátu predajne,” informuje Zuzana Peiger Ačjaková, PR manažér COOP JEDNOTA Slovensko.

 

Otváracie hodiny v obchodoch počas vianočných sviatkov, na Silvestra a po Novom roku

Otváracie hodiny obchodov počas Vianoc a na Nový rok. ZDROJ: zoznam.sk

 

Otváracie hodiny slovenských bánk a pôšt. Zdroj: pixabay.com

 

Otváracie hodiny bánk a pôšt vianočných sviatkov, na Silvestra a po Novom roku

Otváracie hodiny bánk a pošty počas Vianoc a na Nový rok. ZDROJ: zoznam.sk