Regióny Bratislava Žiar nad Hronom

Vlak v silnom daždi narazil do spadnutého stromu. Našťastie nedošlo k vážnemu zraneniu

Do spadnutého stromu na trati neďaleko Hronskej Dúbravy v okrese Žiar nad Hronom narazil v nedeľu večer osobný vlak. Vysoký strom v dôsledku silného dažďa vyvrátilo zo svahu aj s koreňom a spadol krížom cez cestu a na trať. Na rušni sa rozbilo čelné okno a poškodená bola aj kabína, rušňovodič sa zranil ľahko. V čase zrážky bolo vo vlaku smerujúceho zo Zvolena do Levíc 23 cestujúcich, nikto sa nezranil. Policajti skontrolovali celý vlak a osobne hovorili s každým cestujúcim, aby sa uistili, či nikto nepotrebuje lekársku pomoc. Rušňoovodiča odviezli k záchranárom, pretože pre spadnutý strom sa k nim nemohli urýchlene dostať. Vzhľadom na silný dážď s prevozom cestujúcich pomáhala aj hliadka polície zo Žiaru nad Hronom. Bratislava, 29. júl 2019. Foto: SITA/KR PZ Banská Bystrica

BRATISLAVA/ŽIAR NAD HRONOM – Do spadnutého stromu na trati neďaleko Hronskej Dúbravy v okrese Žiar nad Hronom narazil v nedeľu večer osobný vlak. Vysoký strom v dôsledku silného dažďa vyvrátilo zo svahu aj s koreňom a spadol krížom cez cestu a na trať. Ako informovala banskobystrická krajská polícia, na rušni sa rozbilo čelné okno a poškodená bola aj kabína, rušňovodič sa zranil ľahko.

 

V čase zrážky bolo vo vlaku smerujúceho zo Zvolena do Levíc 23 cestujúcich, nikto sa nezranil. Ako uviedla polícia, policajti skontrolovali celý vlak, osobne hovorili s každým cestujúcim, aby sa uistili, či nikto nepotrebuje lekársku pomoc. Vzhľadom na silný dážď s prevozom cestujúcich pomáhala aj hliadka polície zo Žiaru nad Hronom. Všetkých po skupinkách previezli na stanicu v obci.