Vlani Bratislavský kraj minul na obnovu 130 kilometrov cyklotrás desaťtisíce eur

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRATISLAVA – Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v roku 2019 obnovil značenie a cyklistickú infraštruktúru na 130 kilometroch cyklotrás za takmer 38-tisíc eur. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman. Celková dĺžka legálne označených cyklotrás v kraji je 966 kilometrov. Bratislavský kraj v spolupráci so Slovenským cykloklubom tak počas vlaňajška obnovili vyše 13 percent všetkých cyklotrás na svojom území.

 

Bratislavský kraj chce „v záujme zlepšenia orientácie a pohybu cyklistov na území kraja pokračovať v systematickej údržbe cyklotrás aj v tomto roku. Naplánované sú práce na 150 kilometroch trás,“ vysvetlila Forman. Cyklotrasy v Bratislavskom kraji sú dostupné na cykloportáli BSK www.ba.cykloportal.sk.

Okrem maľovania osadili aj päť smerovníkov a pribudlo tiež päť veľkoplošných turistických máp. „Najdlhšou cyklotrasou s obnoveným značením bola medzinárodná trasa EuroVelo 6 s takmer 36 kilometrami. Na EuroVelo 13 sa údržba dotkla úseku v oblasti Gajár a Malých Levár, na Záhorí aj cyklotrás medzi Studienkou a Malackami, Devínskou Novou Vsou, Stupavou a Mariankou. V Malých Karpatoch je nové značenie v oblasti Kamzíka, Modry – Harmónie a Bieleho Kríža,“ spresnil predseda BSK Juraj Droba.

Kraj obnovil značenie aj na 22 peších turistických značených trasách s dĺžkou 190 kilometrov. Z rozpočtu na to minul takmer 5-tisíc eur. „V spolupráci s Klubom slovenských turistov boli nainštalované aj tri nové turistické závesné mapy v lokalite Červený Kameň, Borinka a Pezinok – centrum. Najdlhšou obnovenou trasou je zelená turisticky značená trasa od Štefánikovej mohyly v Ivanke pri Dunaji na Biely kríž vo Svätom Jure v dĺžke vyše 17 kilometrov,“ vysvetlila Forman.

Viac o téme: Bratislavský samosprávny kraj, cyklotrasy, infraštruktúra, Juraj Droba, obnova, rozpočet, Slovenský cykloklub, turistické mapy, turistika, značenie

Súvisiace články