Regióny Bratislava

Turistické informačné centrum v Bratislave oslavuje 55. výročie

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Prvé informačné centrum v Bratislave, ako aj na celom Slovensku otvorili pred 55 rokmi. Bratislavská organizácia cestovného ruchu Bratislava Tourist Board (BTB) si toto výročie pripomína bezplatnými prehliadkami mesta Bratislavy so sprievodcami od 23. do 27. septembra, zameranými na špeciálne témy.

 

Na zozname sú zdravotná prehliadka Bratislavy, dekadentná secesia, barokové sakrálne stavby, kláštory a rehole – 70 rokov od akcií K a R či čriepky zo židovskej histórie Bratislavy. „Nebudú chýbať ani prehliadky pre zahraničných návštevníkov mesta, pre znevýhodnených občanov, pre deti či expatov,“ informoval o tom TASR Maroš Plitko z BTB.
Prvá prehliadka sa začína v stredu (23. 9.) o 17.00 h a je pre znevýhodnených občanov. Ďalšia prehliadka bude v piatok (25. 9.) o 17.00 h a ďalšie budú cez víkend (26. – 27.9.) o 10.00, 11.00, 14.00 a 15.00 h.

Prvé informačné centrum v Bratislave otvorili v roku 1965. V Zelenom dome na rohu Sedlárskej a Zelenej ulice sa Bratislavské informačné stredisko (BIS) okrem informačnej činnosti vo svojich počiatkoch venovalo podľa BTB aj vlastivednej a tlmočnícko-prekladateľskej činnosti, neskôr vzdelávaniu vlastivedných sprievodcov. Turistické informačné centrum momentálne sídli na Klobučníckej ulici pri bratislavskom Primaciálnom paláci.