Regióny Bratislava Banská Bystrica Košice Nitra Prešov Trenčín Trnava Žilina Top

VÝSTRAHA meteorológov! Pripravte sa na INTENZÍVNE SNEŽENIE na celom Slovensku

SHMU, výstrahy, sneženie
Na Slovensko bude intenzívne snežiť. Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Sneh, dážď so snehom, dážď. Slovensko čaká ďalšia vlna výrazného ochladenia, keď počas týždňa bude snežiť aj v nižších polohách a teploty budú hlboko pod bodom mrazu. Slnka bude minimum, na druhej strane si môžeme pripraviť na zamračené dni.

 

Aj keď sa počas uplynulého víkendu na Slovensku mierne oteplilo bol to iba prechodný stav, ktorý sa zmení už v pondelok, kedy sa bude na celom Slovensku ochladzovať a spolu s tým bude na našom území klesať hranica sneženia. “Už o niekoľko hodín sa však na našom území začne ochladzovať a vráti sa zima. Do našej oblasti vpadne chladnejší vzduch od severozápadu a hranica sneženia tak začne klesať. Nižšie polohy tak opäť čakajú snehové vločky, pričom naše územie čaká hneď niekoľko zrážkových vĺn. Medzi prvými oblasťami, ktoré pocítia ochladzovanie bude oblasť východného Slovenska. Od západu sa tak v Prešovskom kraji začnú zrážky meniť na snehové a snežiť bude aj v Košickom kraji,” informuje imeteo.sk.

 

Počasie na Slovensku sa výrazne zmení. Prichádza dážď a sneženie. Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

Očakáva sa, že sa hranica sneženia bude pohybovať na úrovni okolo 300 m n.m. a nad touto hranicou môže do pondelkového večera pripadnúť 5 až 10 cm čerstvého snehu. “Na snehové zrážky sa môžu tešiť aj obyvatelia severného Slovenska, predovšetkým v Žilinskom kraji. Od utorka už totiž budeme v chladnom prúdení, ktoré bude aj vlhké. Toto vlhké prúdenie bude prinášať na naše územie početné snehové prehánky, ktoré na náveterných stranách hôr Žilinského kraja môže prerásť aj do trvalejšieho sneženia. Snežiť by malo na severe od pondelkového poludnia do utorňajšieho poludnia. Za toto obdobie by mohlo na severe pripadnúť 5 až 10 cm, na horách až okolo 15 cm nového snehu,” konštatuje imeteo.sk a dodáva. “Na naše územie sa už medzičasom chystá ďalšia vlna sneženia, ktorá dorazí v utorok popoludní a prinesie ju postupujúci teplý front.”