Regióny Bratislava Top

VYSTRAŠENÍ ĽUDIA riešia bielu dodávku, ktorou mali unášať deti! Šokujúci záver vyšetrovania policajtov

Ilustračná foto. Zdroj : FB / Polícia SR - Trnavský kraj

LUČENEC – Internetom sa ako rýchlosťou blesku začali šíriť informácie o bielej dodávke, ktorá mala údajne unášať deti. Obyvateľov vystrašila dokonca natoľko, že začali volať policajtom a informovali ich o tom, kde sa má spomínaná dodávka nachádzať. Policajti situáciu okamžite preverili. V skutočnosti však bolo všetko inak.

 

Na internete sa objavil príspevok, ktorý upozorňoval na bielu dodávku pohybujúcu sa v obci Lovinobaňa v okrese Lučenec. “Veľmi rafinovaná organizovaná zločinecká skupina. Kradnú deti, jazdia v bielej dodávka,” uvádza sa v príspevku spolu s priloženými fotografiami údajných únoscov. Autor však neskôr svoj príspevok zmazal. To si ho ale už stihli vyfotiť aj ďalší užívatelia sociálnych sietí, ktorí zo strachu začali šíriť správu ďalej.

Dokonca s novými skutočnostiam. “ Ľudia dávajte si pozor na deti. Včera boli u nás pri škole v Lovinobaniach. Aj policajtov sme volali, ale ušli. Oni sú tu stále na Lovinobaniach majú tri autá biele, červené a včera boli na dodávke žltej,” napísala autorka statusu. Celá situácia obyvateľov natoľko vystrašila, že pri pohľade na bielu dodávku okamžite kontaktovali políciu. 

Obyvateľov vystrašila biela dodávka, ktorá mala unášať deti
Obyvateľov vystrašila biela dodávka, ktorá mala unášať deti. Zdroj: Facebook/Hoaxy a podvody – Polícia SR

“Včera telefonovala na OO PZ Lovinobaňa osoba ženského pohlavia, ktorá uviedla nesúrodé informácie, že videla bielu, alebo žltú, poprípade červenú dodávku. Na otázku, či bola svedkom nejakého protiprávneho konania uviedla, že nie. Hliadka OO PZ Lovinobaňa napriek tomu túto informáciu okamžite preverila a zistila, že sa nezakladá na pravde,” poznamenali policajti. Po preverení sa im podarilo zistiť, že celý príbeh, ktorý koluje sociálnymi sieťami je vymyslený a nezakladá sa na pravde.

“Nečudujeme sa občanom, ktorí sa dopočujú, že sa tu unášajú deti a obávajú sa o svoje ratolesti. Každý by pri takejto výstrahe spozornel. Tento príbeh ale nie je založený na pravde. Človek by sa mal pozastaviť už len pri pohľade na tieto fotky, ktoré sú vystrihnuté z občianskych preukazov,” dodali muži zákona. Podľa nich je totiž nemožné, aby sa k takýmto fotografiám dostal náhodný okoloidúci. Podľa jedného z užívateľov sociálnej sieti malo ísť len o vtip. „To sú chlapi z môjho mesta to si z nich.. ich kamarát urobil srandu“, dodali policajti s odvolaním sa na jedného z komentujúcich.

Zároveň autora príspevku upozorňujú, že sa sranda “z takýchto vecí nerobí. Šírenie poplašnej správy je trestný čin, za ktorý vám hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.”